XXII Niedziela zwykła – 29.08.2021

1. W środę 1 września przypada 82. rocznica wybuchu II. Wojny Światowej. Pamiętajmy w modlitwach o ofiarach tej wojny i prośmy o pokój na świecie i w naszej Ojczyźnie.
  2. Od środy powracamy do przedwakacyjnego porządku Mszy św. Msze św. będą odprawiane w niedzielę o godz. 7.00.; 8.30.; 10.00.; 11.15.; 12.30. i 18.00., a w dni powszednie o godz. 7.00.; 8.30. i 18.00.
    Kancelaria parafialna będzie czynna we wtorek i czwartek od godz. 16.30. do 17.30, oraz w środę i sobotę od godz. 9.00. do 9.30.
  3. W tym tygodniu przypada I – czwartek, I – piątek i I – sobota miesiąca. W te dni Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 7.30 do 8.30. W piątek okazja do spowiedzi od godz. 8.00 do 8.30 i od godz. 17.00 do 18.00. Podczas spowiedzi popołudniowej w piątek będzie trwała również Adoracja Najświętszego Sakramentu. Ponadto przypominamy, że okazja do spowiedzi św. w dni powszednie jest pół godziny przed mszą św.
  4. Rodzina Radia Maryja zaprasza w środę na mszę św. o godz. 8.30 ofiarowaną w intencji Ojca św., Ojczyzny, kapłanów i Rodziny Radia Maryja. Po mszy św. spotkanie formacyjne w salce parafialnej.
  5. Wspólnota Krwi Chrystusa, zaprasza w I – czwartek miesiąca na Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 7.30 do 8.30 oraz na mszę św. o godz. 8.30. Po mszy św. spotkanie formacyjne w salce.
    Na godz. 18.00 natomiast zapraszamy na mszę św. ministrantów, lektorów i ceremoniarzy wraz z rodzicami. Po mszy św. spotkanie w salce.
  6. Z racji sytuacji epidemicznej COVID-19 kapłani nadal nie będą odwiedzać chorych w domach z posługą sakramentalną. Jeśli natomiast zachodzi taka potrzeba w wyniku zagrożenia życia, to prosimy o kontakt.
  7. W przyszłą niedzielę 5 września o godz. 11.15. będzie odprawiona msza św. z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego i katechetycznego, podczas której zostaną poświęcone tornistry i przybory szkolne dzieciom klas pierwszych. Zapraszamy do wspólnej modlitwy dzieci, młodzież, rodziców i nauczycieli.
  8. Prosimy o przestrzeganie w kościele zasad bezpieczeństwa w związku z panującą pandemią COVID-19.
  9. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej jak „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Prasa dostępna jest w zakrystii.
  10. W tym tygodniu do wieczności odeszli:
    śp. Arkadiusz Juźwikowski,
    śp. Ewa Rutkowska,