XXIII Niedziela zwykła – 05.09.2021

 1. Dzisiaj z racji I. niedzieli miesiąca, Mszę św. kończymy Adoracją Najśw. Sakramentu.
 2. Również dzisiaj w Kościele w Polsce obchodzimy „Dzień Solidarności z Afgańczykami”. W związku z tym w przyszłą niedzielę wychodząc z kościoła poprzez ofiary złożone do puszek możemy przyczynić się do długofalowego wsparcia działań Caritas na rzecz migrantów i uchodźców, przebywających zarówno w Polsce jak i za granicą.
 3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
  Śr. – Święto Narodzenia N.M.P.
 4. Już dzisiaj informujemy, że 14 września (wtorek) o godz. 18.30. w kościele odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się w tym roku szkolnym do I. Komunii Świętej.
 5. 18 września (sobota) o godz. 10.00. w salce katechetycznej odbędzie się spotkanie dla kandydatów na ministrantów i ich rodziców. Serdecznie zapraszamy.
 6. 19 września (niedziela) o godz. 19.00. w kościele odbędzie się spotkanie uczniów  klas VIII wraz z rodzicami oraz dla osób starszych, które pragną przystąpić do sakramentu bierzmowania.
 7. Informujemy, że w dniach 17-18 września (piątek-sobota) odbędzie się doroczna Pielgrzymka Archidiecezji Wrocławskiej na Jasną Górę. W naszej Parafii organizujemy wyjazd autokarowy. Szczegółowe informacje i zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 8. Prosimy nadal o przestrzeganie w kościele zasad bezpieczeństwa w związku z panującą
  pandemią COVID-19.
 9. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej jak „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Prasa jest dostępna w zakrystii. Posiadamy również specjalne wydanie „Gościa Niedzielnego”, poświęcone Ks. Prymasowi Kard. Stefanowi Wyszyńskiemu oraz Matce Róży Czackiej, którzy w przyszłą niedzielę zostaną ogłoszeni błogosławionymi.
 10. W tym tygodniu do wieczności odeszła: śp. Halina Hałas.

Komentarze są wyłączone.