Wspólnota Krwi Chrystusa

Wśród bogactwa wielorakich form życia chrześcijańskiego Duch św. wzbudził w Kościele poszczególne grupy wiernych, do ukierunkowania się na Tajemnicę KRWI CHRYSTUSA.

Będąc animatorem diecezjalnym WKC, otrzymałam tę łaskę i z polecenia Misjonarzy pośpieszyłam, by założyć wspólnotę w swojej parafii. 8 grudnia 1997 r. w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, za zgodą i błogosławieństwem Ks. Prałata Józefa Mielczarka Proboszcza naszej parafii – została zawiązana wspólnota WKC.

Na początku było nas dwie. Spotkałyśmy się pod KRZYŻEM Misyjnym. Odczytałyśmy to jako wolę Bożą.Dochodziły inne osoby, nawet z sąsiednich parafii p.w.: .św.Jadwigi, św. Agnieszki – gdzie prowadziłam rozmowy z ks. Proboszczem Janem, św. Anny – gdzie za moją prośbą, przyzwoleniem i błogosławieństwem, również potem powstały i zostały zawiązane wspólnoty i trwają do dnia dzisiejszego. Odwiedzamy się wzajemnie.

WKC – obejmuje świeckich. Bierzemy udział w charyzmacie Misjonarzy KRWI CHRYSTUSA, wspierając przez duchowość KRWI CHRYSTUSA życie Kościoła lokalnego. Angażujemy się głównie we własnym środowisku, w swojej rodzinie, szkole, wspólnocie, pracy i w każdym miejscu, do którego prowadzą nas codzienne kontakty życiowe. Uczestniczymy w czuwaniach, skupieniach i rekolekcjach prowadzonych przez Misjonarzy KRWI CHRYSTUSA, w Centrum naszej duchowości Domu Misyjnego w Częstochowie.

Tajemnica KRWI CHRYSTUSA – SŁOWO BOGA WCIELONEGO, który dobrowolnie oddał KREW za zbawienie ludzkości, została na zawsze w KOŚCIELE najważniejszym SŁOWEM. Z wdzięcznością i uwielbieniem chcemy być godną odpowiedzią na dzieło zbawienia. Dlatego staramy się uczestniczyć w Misji Chrystusa, przez pięcioraką pomoc:

  • pomagać Chrystusowi,
  • pomagać sobie nawzajem,
  • pomagać misjonarzom,
  • pomagać potrzebującym,
  • pomagać wszystkim ludziom dobrej woli.

Dlatego też, jako metodę duszpasterską przyjęliśmy SŁOWO ŻYCIA. W każdy pierwszy czwartek miesiąca spotykamy się w parafii na skupieniu, raz w tygodniu na wspólnym rozważaniu i wybieraniu SŁOWA ŻYCIA z EWANGELII, którym żyjemy przez cały tydzień. W następnym tygodniu dajemy świadectwo z życia SŁOWEM ŻYCIA. Członkowie WKC pragną być formowni przez miłość Bożą i coraz wierniej żyć i wypełniać Jego wolę. Staramy się codziennie uczestniczyć w Eucharystii,przyjmować Komunię św. adorować Najświętszy Sakrament .Odnowieni w Miłości Chrystusa, chcemy świadomie być: „Mistycznym Ciałem„, „Krwią Chrystusa„.

Pośpiesz i Ty czytelniku, Bracie Siostro na nasze spotkanie, by móc doświadczyć osobiście Miłości BOGA i wsłuchiwać się, co do Ciebie mówi JEZUS tu i teraz i „dziś„.

Zaproszenie
Spotkania Wspólnoty KRWI CHRYSTUSA

I – czwartek miesiąca:
8.00 – adoracja
8.30 – Msza św.

Janina KoperZałożycielka i Animatorka
WSPÓLNOTY
KRWI CHRYSTUSA
Janina KOPER

Ks. Proboszcz Jacek Dziadkiewicz, opiekun Wspólnoty Krwi Chrystusa

Wspólnota Krwi Chrystusa - dzień skupienia

Wspólnota Krwi Chrystusa – dzień skupienia

Wspólnota Krwi Chrystusa - msza

Wspólnota Krwi Chrystusa – Msza Święta

Wspólnota Krwi Chrystusa - posługa liturgiczna

Wspólnota Krwi Chrystusa – liturgia

Wspólnota Krwi Chrystusa - spotkanie

Wspólnota Krwi Chrystusa – spotkanie

Wspólnota Krwi Chrystusa - spotkanie

Wspólnota Krwi Chrystusa – spotkanie