XXI Niedziela zwykła – 22.08.2021

 1. W dniu dzisiejszym po Mszy Św. wieczornej zapraszamy na nabożeństwo do Św. Jana Pawła II. Przed Mszą św. możemy składać kartki z wypisanymi intencjami, które będziemy polecać Panu Bogu za wstawiennictwem Św. Jana Pawła II.
 2. Dzisiaj przeżywamy Międzynarodowy Dzień Upamiętnienia Ofiar Aktów Przemocy ze względu na religię lub wiarę. Ten dzień ustanowiono w 2019 roku rezolucją Zgromadzenia Ogólnego ONZ w reakcji na rosnącą liczbę przypadków prześladowań i dyskryminacji ze względu na wyznawaną wiarę. W całej Polsce podświetlone zostaną budynki urzędów i instytucji kultury, a także obiekty użyteczności publicznej. Jesteśmy zachęceni do osobistego upamiętnienia ofiar prześladowań poprzez zapalenie świec
  i zniczy w oknach naszych domów o godz. 21.00. Szczegóły na stronie: laboratoriumwolnosci.pl.
 3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
  Wt. – Św. Bartłomieja Apostoła
  Czw. – Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej
  Pt – Św. Moniki
  Sob. – Św. Augustyna
 4. W przyszłą niedzielę podczas mszy św. o godz. 10.00. podziękujemy Ks. Marcinowi za 6-letnią posługę w naszej parafii. Dekretem Ks. Arcybiskupa Metropolity Wrocławskiego, Ks. Marcin z dniem 1 września br. będzie pełnił posługę w Parafii p.w. Św. Andrzeja Apostoła na Stabłowicach we Wrocławiu.
 5. Przypominamy, że jeszcze w przyszłą niedzielę nie będzie Mszy św. o godz. 12.30, a w dni powszednie do końca sierpnia nie będzie Mszy św. o godz. 7.00. Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna we wtorek i czwartek od godz. 16.30 do 17.30 oraz w sobotę od godz. 9.00. do 9.30.
 6. W okresie wakacyjnym zachęcamy do korzystania z Sakramentu Pokuty w dni powszednie pół godziny przed Mszą św., gdyż ze względów organizacyjnych nie zawsze będzie możliwość spowiedzi podczas niedzielnych Mszy św.
 7. Prosimy o przestrzeganie w kościele zasad bezpieczeństwa w związku z panującą pandemią COVID-19.
 8. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej jak „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Prasa dostępna jest w zakrystii.
 9. W tym tygodniu do wieczności odeszli: śp. Adriana Najman, śp. Maria Kozaczyńska.

Komentarze są wyłączone.