XXII Niedziela zwykła – 28.08.2022

 1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
  Pon. – Męczeństwo Św. Jana Chrzciciela
  Sob. – Św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.
 2. W tym tygodniu przypada I-szy czwartek, I-szy piątek i I-sza sobota miesiąca. W te dni Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 7.30 do 8.30. W piątek okazja do spowiedzi od godz. 8.00 do 8.30 i od godz. 17.00 do 18.00. Podczas spowiedzi popołudniowej będzie trwała również Adoracja Najświętszego Sakramentu.
 3. Wspólnota Krwi Chrystusa zaprasza w I-szy czwartek miesiąca na Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 7.30 do 8.30 oraz na Mszę Św. o godz. 8.30. Po Mszy Św. spotkanie. Natomiast na godz. 18.00 zapraszamy na Mszę Św. ministrantów, lektorów i ceremoniarzy wraz z ich rodzicami. Po Mszy Św. spotkanie w salce. Bardzo prosimy wszystkich członków Liturgicznej Służby Ołtarza oraz ich rodziców
  o obecność.
 4. Od czwartku 1 września powracamy do powakacyjnego porządku Mszy Św.
  W dni powszednie Msze Św. będą odprawiane o godz. 7.00, 8.30 i 18.00, a w niedziele o godz. 7.00; 8.30; 10.00; 11.15; 12.30; i 18.00.
 5. W czwartek przypada 83. rocznica wybuchu II. Wojny Światowej. W naszych modlitwach pamiętajmy o ofiarach tej wojny i prośmy o pokój na świecie.
 6. W przyszłą niedzielę, jako I-szą niedzielę miesiąca, po Mszach Św. nastąpi Adoracja Najświętszego Sakramentu, a po Mszy Św. o godz. 10.00 zmiana tajemnic Żywego Różańca.
 7. Za tydzień, 4 września o godz. 11.15 będzie odprawiona Msza Św. z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego i katechetycznego. Do wspólnej modlitwy zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców i nauczycieli. Podczas tej Mszy Św. zostaną poświęcone tornistry i przybory szkolne dla dzieci, które rozpoczynają edukację szkolną. Do spowiedzi świętej przed rozpoczęciem roku szkolnego zapraszamy w dni powszednie pół godziny
  przed Mszą Św.
 8. We wtorek 30 sierpnia o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę Św. dziękczynną za 5-letnią posługę Ks. Krzysztofa Salika w naszej parafii, który z dniem
  1 września rozpocznie posługę duszpasterską w parafii pw. Wniebowzięcia N.M.P. we Wrocławiu-Ołtaszynie.
 9. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej, która jest dostępna w zakrystii.
 10. W ostatnim czasie odeszli do wieczności:
  Śp. Władysław Bobek,
  Śp. Zofia Sztuba,
  Śp. Adam Siewiera,
  Śp. Zbigniew Śliwiński,
  Śp. Teresa Kasprzak.

Komentarze są wyłączone.