XXIII Niedziela zwykła – 04.09.2022

 1. Z racji I-szej niedzieli miesiąca, dzisiaj Mszę Św. kończymy Adoracją Najświętszego Sakramentu.
 2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy: Czw. – Narodzenie Najświętszej Maryi Panny.
 3. Serdecznie witamy Księdza Stanisława Wróblewskiego, z który z dniem 1 września rozpoczął posługę w naszej Parafii jako wikariusz. Księdzu Stanisławowi życzymy wszelkich potrzebnych łask w pracy duszpasterskiej pośród nas.
 4. W środę 7 września Rodzina Radia Maryja zaprasza na Mszę Św. o godz. 8.30, ofiarowaną w intencji Ojca Św., Ojczyzny, kapłanów i Rodziny Radia Maryja. Po Mszy Św. spotkanie w salce.
 5. Przypominamy, że od początku września powróciliśmy do powakacyjnego porządku Mszy Św. W dni powszednie Msze Św. są odprawiane o godz. 7.00, 8.30 i 18.00, a w niedziele o godz. 7.00; 8.30; 10.00; 11.15; 12.30 i 18.00.
 6. Informujemy, że możemy już zamawiać Msze Św. na rok 2023, w tym również Msze Św. gregoriańskie.
 7. Od października, po przerwie spowodowanej pandemią COVID-19, wznawiamy odwiedziny chorych w domach. Prosimy zgłaszać w zakrystii informacje o osobach, które ze względu na zły stan zdrowia nie są w stanie uczestniczyć we Mszy Św. w kościele, a chciałyby przyjąć w swoim domu kapłana z posługą sakramentalną.
 8. Chłopców chętnych posługą przy ołtarzu jako ministranci prosimy, aby zgłaszali się wraz z rodzicami do Księdza Adama, który jest opiekunem Liturgicznej Służby Ołtarza.
 9. Zachęcamy do udziału w kolejnej pielgrzymce duchowieństwa i wiernych Archidiecezji Wrocławskiej na Jasną Górą, która w tym roku odbędzie się w dniach 16-17 września.
 10. W dniu 4 października w naszej Archidiecezji rozpocznie się kolejna edycja kursu przygotowującego osoby dorosłe do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Szczegółowe informacje są na stronie internetowej Archidiecezji Wrocławskiej.
 11. Dom Kultury Piast przy ul. Rękodzielniczej 1 zaprasza dzisiaj o godz.16.00 na wspólne narodowe czytanie. Więcej informacji na plakacie w gablocie parafialnej.
 12. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej, która jest dostępna w zakrystii.
 13. W ostatnim czasie odeszli do wieczności:
  Śp. Karolina Starczewska,
  Śp. Henryk Misiak.

Komentarze są wyłączone.