XXI Niedziela zwykła – 21.08.2022

 1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
  Pon. – Najświętszą Maryję Pannę Królową.
  Śr. – Św. Bartłomieja, Apostoła.
  Pt – Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską.
  Sob. – Św. Monikę.
 2. W poniedziałek 22 sierpnia, po wieczornej Mszy Św. zapraszamy na nabożeństwo do Św. Jana Pawła II. Przed Mszą Św. możemy składać kartki
  z wypisanymi intencjami, które będziemy polecać Panu Bogu za wstawiennictwem Św. Jana Pawła II.
 3. Również w poniedziałek 22 sierpnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Upamiętniający Ofiary Aktów Przemocy ze Względu na Religię lub Wyznanie. Otwarte praktykowanie religii coraz częściej spotyka się
  z niechęcią czy wręcz wrogością. W różnych częściach świata osoby wierzące padają ofiarą uprzedzeń i dyskryminacji. Tego dnia w naszych modlitwach polecajmy prześladowanych wyznawców Chrystusa. Zachęcamy także do udziału w Pikniku Wolności, który odbywa się dzisiaj w ogrodach Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu. Szczegóły na plakacie w gablocie parafialnej.
 4. W sobotę 27 sierpnia o godz. 11.00, w Henrykowie odbędzie się kolejna archidiecezjalna pielgrzymka osób niepełnosprawnych, ich rodzin i przyjaciół. Zapraszamy chętnych do pielgrzymowania i do modlitwy za osoby doświadczone cierpieniem.
 5. Przypominamy, że do końca sierpnia nie ma w niedzielę Mszy Św.
  o godz. 12.30, a w dni powszednie nie ma Mszy Św. o godz. 7.00.
 6. W okresie wakacyjnym zachęcamy do korzystania z Sakramentu Pokuty w dni powszednie pół godziny przed Mszą Św., gdyż ze względów organizacyjnych nie zawsze będzie możliwość spowiedzi podczas niedzielnych Mszy Św.
 7. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej, która jest dostępna
  w zakrystii.
 8. W ostatnim czasie odeszli do wieczności:
  Śp. Henryk Benedyktowicz,
  Śp. Helena Andersz,
  Śp. Andrzej Szymański,
  Śp. Zenon Kubiak,
  Śp. Teresa Woźniak.

Komentarze są wyłączone.