XVIII Niedziela zwykła – 02.08.2020

 1. Z racji I niedzieli miesiąca Mszę św. zakończymy dzisiaj Adoracją Najśw. Sakramentu.
 2. Przypominamy, że dzisiaj do północy w kościołach parafialnych można uzyskać odpust zupełny, tzw. Porcjunkuli. Warunki uzyskania tego odpustu są następujące: stan łaski uświęcającej, Komunia św., nawiedzenie kościoła i modlitwa: Ojcze nasz oraz Wierzę w Boga, dowolna modlitwa w intencjach Ojca Świętego, ponadto wymaga się wykluczenia wszelkiego przywiązania do grzechu, nawet powszedniego. Zachęcamy więc do skorzystania z daru odpustu zupełnego.
 3. Przeżywamy miesiąc sierpień, który w Polsce jest miesiącem abstynencji. Kościół zachęca nas do powstrzymania się od napojów alkoholowych w duchu ofiary, dla kształtowania właściwych postaw młodego pokolenia, a także jako wyraz wsparcia dla rodzin dotkniętych problemem alkoholowym.
 4. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
  Wt. – św. Jana Marię Vianneya, kapłana.
  Czw. – Święto Przemienienia Pańskiego.
  Pt. – bł. Edmunda Bojanowskiego.
  Sob. – św. Dominika, kapłana.
 5. Rodzina Radia Maryja serdecznie zaprasza na comiesięczne spotkanie formacyjne, które rozpocznie się w środę Mszą św. o godz. 8.30 ofiarowaną w intencji Ojca św., Ojczyzny, Kapłanów i Rodziny Radia Maryja.
 6. W tym tygodniu przypada I – czwartek i I – piątek miesiąca. W te dni Adoracja Najśw. Sakramentu od 8.00 do 8.30. W piątek okazja do spowiedzi od 8.00 do 8.30 i od 17.00 do 18.00, podczas popołudniowej spowiedzi będzie trwała również Adoracja Najśw. Sakramentu.
 7. Wspólnota Krwi Chrystusa, zaprasza w I – czwartek miesiąca na Adorację Najśw. Sakramentu od 8.00 oraz Mszę św. o 8.30. Po Mszy św. spotkanie formacyjne w salce parafialnej.
 8. Jeszcze do 12 sierpnia możemy złożyć swoją ofiarę imiennie bądź anonimowo, do skarbon umieszczonych w przedniej i tylnej części kościoła, by mieć swój udział w wykonaniu granitowych tablic z opisami (w tym w języku polskim) na Drogę Krzyżową w Lourdes, przy której modlą się głównie osoby chore na wózkach inwalidzkich. Za ofiary składamy serdeczne Bóg Zapłać! Zachęcamy, także do składania do tych skarbon, intencji modlitewnych, które ks. Proboszcz zabierze ze sobą i w grocie objawień odprawi Mszę św. w intencjach wypisanych na kartkach.
 9. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej jak „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Prasa dostępna jest w zakrystii.
 10. W tym tygodniu do wieczności odszedł śp. Jerzy Michalski.

Komentarze są wyłączone.