XIX Niedziela zwykła – 09.08.2020

 1. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj – w II niedzielę miesiąca – na tacę, które przeznaczamy na bieżące inwestycje w naszej parafii.
 2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
  Pn. – św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.
  Wt. – św. Klarę, dziewicę.
  Pt. – św. Maksymiliana Marię Kolbego, kapłana i męczennika.
  Sob. – Uroczystość Wniebowzięcia NMP.
 3. W czwartek po Mszy św. wieczornej, zapraszamy na kolejne Nabożeństwo Fatimskie.
 4. W sobotę, w Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. w naszej parafii będą odprawiane o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.15 i 18.00. Na każdej Mszy św. pobłogosławimy zioła i wianki, a ofiary złożone w ten dzień na tacę, są przeznaczone na budowę i remonty kościołów w Archidiecezji Wrocławskiej. Przypominamy także, że jest to Uroczystość nakazana, a więc obowiązuje nas w ten dzień uczestnictwo we Mszy św. Kancelaria parafialna w ten dzień będzie nieczynna.
 5. Jeszcze do 12 sierpnia możemy złożyć swoją ofiarę imiennie bądź anonimowo, do skarbon umieszczonych w przedniej i tylnej części kościoła, by mieć swój udział w wykonaniu granitowych tablic z opisami Drogi Krzyżowej w Lourdes, przy której modlą się głównie osoby chore na wózkach inwalidzkich. Za ofiary składamy serdeczne Bóg Zapłać ! Zachęcamy, także do składania do tych skarbon, intencji modlitewnych, które ks. Proboszcz zabierze ze sobą i w grocie objawień odprawi Mszę św. w intencjach wypisanych na kartkach.
 6. W przyszłą niedzielę po Mszach św. będziemy mogli złożyć ofiarę do puszek na rzecz poszkodowanych podczas wybuchu w Bejrucie. Ofiary zostaną przekazane za pośrednictwem Caritas dla mieszkańców stolicy Libanu.
 7. ODK Piast serdecznie zaprasza do udziału w warsztatach malarskich i fotograficznych. Bliższe informacje na plakatach w gablocie parafialnej.
 8. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej jak „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Prasa dostępna jest w zakrystii.
 9. W tym tygodniu do wieczności odeszła: śp. Cecylia Rożkowicz.

 

Komentarze są wyłączone.