XVII Niedziela zwykła – 26.07.2020

 1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
  Śr. – św. Martę.
  Pt. – św. Ignacego z Loyoli, kapłana.
  Sob. – św. Alfonsa Liguoriego, biskupa i Doktora Kościoła.
 2. Przypominamy, że w lipcu i sierpniu nie ma w niedzielę Mszy św. o godz. 12.30, w tygodniu nie ma Mszy św. o godz. 7.00 rano, zaś kancelaria parafialna w lipcu i sierpniu jest czynna we wtorek i czwartek od godz. 16.30 do 17.30, a w sobotę od godz. 9.00 do 9.30.
 3. W okresie wakacyjnym zachęcamy do korzystania z Sakramentu Pokuty w dni powszednie pół godziny przed Mszą św., gdyż ze względów organizacyjnych nie zawsze będzie możliwość spowiedzi podczas niedzielnych Mszy św.
 4. W sobotę przypada I sobota miesiąca, zapraszamy więc na Adorację Najśw. Sakramentu od godz. 8.00 do 8.30.
 5. Od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia w kościołach parafialnych można uzyskać jeden raz odpust zupełny, tzw. Porcjunkuli. Warunki uzyskania tego odpustu są następujące: stan łaski uświęcającej, Komunia św., nawiedzenie kościoła i modlitwa: Ojcze nasz oraz Wierzę w Boga, dowolna modlitwa w intencjach Ojca Świętego, ponadto wymaga się wykluczenia wszelkiego przywiązania do grzechu, nawet powszedniego.
 6. Jak już wiemy, przedstawiciele naszej parafii w miesiącu sierpniu udają się do Lourdes, by przy Drodze Krzyżowej, przy której modlą się głównie chorzy na wózkach inwalidzkich, zamontować nowe granitowe tablice z opisami poszczególnych stacji. (również w języku polskim). Kto chciałby wspomóc to nasze parafialne dzieło, może do 12 sierpnia złożyć swoją ofiarę imiennie bądź anonimowo, do skarbon umieszczonych w przedniej i tylnej części kościoła. Za ofiary składamy serdeczne Bóg Zapłać ! Zachęcamy, do składania także intencji modlitewnych, które ks. Proboszcz zabierze ze sobą i w grocie objawień odprawi Mszę św. w intencjach wypisanych na kartkach.
 7. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej jak „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Prasa dostępna jest w zakrystii.
 8. W tym tygodniu do wieczności odeszli:
  śp. Antoni Krzysztofik,
  śp. Leonarda Witan,
  śp. Irena Bednarek,
  śp. Jan Pisiałek,
  śp. Kaja Gwizd,
  śp. Andrzej Wojtalik,
  śp. Ks. Antoni Akińcza.

Komentarze są wyłączone.