XIX Niedziela zwykła – 07.08.2022

1. Z racji I. niedzieli miesiąca, Mszę Św. kończymy dzisiaj Adoracją Najświętszego Sakramentu.
  2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
    Pon. – Św. Dominika, kapłana.
    Wt. – Św. Teresę Benedyktę od Krzyża, dziewicę i męczennicę, patronkę Europy.
    Śr.– Św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.
    Czw. – Św. Klarę, dziewicę.
  3. W sobotę po wieczornej Mszy Św. zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie.
  4. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę przeznaczone są na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego i Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu.
  5. Przypominamy, że w lipcu i sierpniu nie ma w niedzielę Mszy Św. o godz. 12.30, a w dni powszednie nie ma Mszy Św. o godz. 7.00 rano.
  6. W okresie wakacyjnym zachęcamy do korzystania z Sakramentu Pokuty w dni powszednie pół godziny przed Mszą Św., gdyż ze względów organizacyjnych nie zawsze będzie możliwość spowiedzi podczas niedzielnych Mszy Św.
  7. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej, która jest dostępna w zakrystii.
  8. W ostatnim czasie odeszli do wieczności:
    Śp. Czesław Stępień,
    Śp. Eleonora Chmura,