XVIII Niedziela zwykła – 31.07.2022

 1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
  Pon. – Św. Alfonsa Liguori, biskupa i Doktora Kościoła.
  Czw. – Św. Jana Marii Vianneya, kapłana.
  Sob. – Święto Przemienienia Pańskiego.
 2. Od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia mamy możliwość uzyskać odpust Porcjunkuli. Zachęcamy do skorzystania z tej możliwości, aby ofiarować odpust zupełny za siebie samego lub za zmarłych.
 3. W tym tygodniu będziemy przeżywać I-szy czwartek, I-szy piątek i I-szą sobotę miesiąca. W te dni Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 8.00 do 8.30. W piątek okazja do spowiedzi Św. od godz. 8.00 do 8.30 i od 17.00 do 18.00. Podczas spowiedzi popołudniowej będzie również trwała Adoracja Najświętszego Sakramentu.
 4. Rodzina Radia Maryja serdecznie zaprasza na comiesięczne spotkanie formacyjne, które rozpocznie się w środę Mszą Św. o godz. 8.30 ofiarowaną w intencji Ojca Św., Ojczyzny, kapłanów i Rodziny Radia Maryja.
 5. Wspólnota Krwi Chrystusa zaprasza w I-szy czwartek miesiąca na Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 8.00 do 8.30 oraz na Mszę Św. o godz. 8.30. Po Mszy Św. spotkanie formacyjne.
 6. W imieniu głównego przewodnika Ks. Tomasza Płukarskiego zachęcamy do udziału w 42. Pieszej Pielgrzymce Wrocławskiej na Jasną Górę pod hasłem: „Chrystus naszym Pokojem”. Pielgrzymka rozpocznie się we wtorek 2 sierpnia Mszą Św. o godz. 6.00 w Katedrze Wrocławskiej a zakończy 10 sierpnia się Mszą Św. na Jasnej Górze. Szczegółowe informacje dostępne są w gablocie parafialnej.
 7. Przypominamy, że w lipcu i sierpniu nie ma w niedzielę Mszy Św. o godz. 12.30, a w dni powszednie nie ma Mszy Św. o godz. 7.00 rano.
 8. W okresie wakacyjnym zachęcamy do korzystania z Sakramentu Pokuty w dni powszednie pół godziny przed Mszą Św., gdyż ze względów organizacyjnych nie zawsze będzie możliwość spowiedzi podczas niedzielnych Mszy Św.
 9. Decyzją Ks. Arcybiskupa Metropolity Wrocławskiego, z dniem 31 sierpnia kończy posługę duszpasterską w naszej wspólnocie parafialnej Ksiądz Krzysztof Salik, a z dniem 1 września rozpocznie pracę duszpasterską w naszej parafii Ksiądz Stanisław Wróblewski.
 10. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej, która jest dostępna w zakrystii.
 11. W ostatnim czasie do wieczności odeszła Śp. Edyta Heine.

Komentarze są wyłączone.