XIV Niedziela zwykła – 05.07.2020

1. Dzisiaj z racji I niedzieli miesiąca, Mszę św. kończymy Adoracją Najśw. Sakramentu.
  2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
    Pon. – bł. Marię Teresę Ledóchowską, dziewicę.
    Śr. – św. Jana z Dukli, kapłana.
    Sob. – św. Benedykta, opata, patrona Europy.
  3. Przypominamy, że w lipcu i sierpniu nie ma w niedzielę Mszy św. o godz. 12.30, a w dni powszednie nie ma Mszy św. o godz. 7.00 rano. Kancelaria parafialna w lipcu i sierpniu jest czynna we wtorek i czwartek od godz. 16.30 do 17.30, oraz w sobotę od godz. 9.00 do 9.30.
  4. W okresie wakacyjnym zachęcamy do korzystania z Sakramentu Pokuty w dni powszednie pół godziny przed Mszą św., gdyż ze względów organizacyjnych nie zawsze będzie możliwość spowiedzi podczas niedzielnych Mszy św.
  5. Parafialny Zespół Caritas zwraca się z prośbą o podzielenie się z potrzebującymi z naszej parafii produktami żywnościowymi np.: konserwami mięsnymi i rybnymi, pasztetami, dżemami itp. Artykuły można składać do kosza ustawionego w przedniej części kościoła. Za okazaną pomoc Parafialny Zespół Caritas składa serdeczne Bóg Zapłać !
  6. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej jak „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Prasa dostępna jest w zakrystii.
  7. W tym tygodniu do wieczności odeszli:
    śp. Wanda Parzyszek,
    śp. Andrzej Złotnik,