XV Niedziela zwykła – 12.07.2020

 1. Bardzo dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj – w II niedzielę miesiąca – na tacę, które przeznaczamy na bieżące inwestycje i prace w naszej parafii. W najbliższych dniach rozpoczniemy wymianę uszkodzonego opierzenia – obróbki blacharskiej na dachu pokrywającego część domu katechetycznego.
 2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
  Pon. – św. pustelników: Andrzeja Świerada i Benedykta.
  Śr. – św. Bonawenturę, biskupa i doktora Kościoła.
  Czw. – N.M.P. z Góry Karmel, (Matkę Bożą Szkaplerzną).
  Sob. – św. Szymona z Lipnicy, kapłana.
 3. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie.
 4. Przypominamy, że w lipcu i sierpniu nie ma w niedzielę Mszy św. o godz. 12.30, w tygodniu nie ma Mszy św. o godz. 7.00 rano. Kancelaria parafialna w lipcu i sierpniu czynna jest we wtorek i czwartek od godz. 16.30 do 17.30, oraz w sobotę od godz. 9.00 do 9.30.
 5. W okresie wakacyjnym zachęcamy do korzystania z Sakramentu Pokuty w dni powszednie pół godziny przed Mszą św., gdyż ze względów organizacyjnych nie zawsze będzie możliwość spowiedzi podczas niedzielnych Mszy św.
 6. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej jak „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Prasa dostępna jest w zakrystii.
 7. W sierpniu Ks. Proboszcz udaje się z przedstawicielami naszej parafii do Lourdes, by przy Drodze Krzyżowej, przy której modlą się głównie chorzy na wózkach inwalidzkich, zamontować nowe granitowe tablice z opisami poszczególnych stacji (również w języku polskim). Kto chciałby wspomóc to nasze parafialne dzieło, może złożyć swoją ofiarę imiennie bądź anonimowo, do skarbon umieszczonych w przedniej i tylnej części kościoła. Za ofiary składamy serdeczne Bóg Zapłać!
 8. W tym tygodniu do wieczności odeszli:
  śp. Zdzisław Gałek,
  śp. Adam Jasiński.

Komentarze są wyłączone.