III Niedziela Wielkanocna – 23.04.2023

 1. Dzisiejsza niedziela obchodzona we wszystkich diecezjach w Polsce jako „Niedziela Biblijna”, rozpoczyna 15 Tydzień Biblijny. W tym roku przeżywamy ten dzień pod hasłem: „Wierzę w Kościół Ojca i Syna i Ducha Świętego„. Przypominamy, że wierni, którzy bez przerwy minimum pół godziny w ciągu dnia poświęcą się lekturze Pisma Świętego mogą uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 2. W tym tygodniu wspominamy:
  Pon. – Św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.
  Wt. – Św. Marka Ewangelisty.
  Śr. – Św. Jerzego.
  Sob. – Św. Katarzyny Sieneńskiej, doktora kościoła, patronki Europy.
 3. W środę 26 kwietnia po Mszy Św. wieczornej zapraszamy na kolejną prelekcję Stanisława w ramach spotkań: „Pilczycki Skarbiec Historii”. Temat wykładu będzie następujący: „Krucjaty. Cnota czy fanatyzm religijny?”.
 4. Już dziś zachęcamy do udziału w pielgrzymce na Ślężę, która odbędzie się
  w poniedziałek 1 maja. Tegoroczne hasło pielgrzymki brzmi: „Totus Tuus” i jest związane z osobą Św. Jana Pawła II. Więcej informacji na stronie Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej (pielgrzymka.pl).
 5. Ksiądz Rektor Metropolitalnego Wyższego Seminarium Duchownego we Wrocławiu, zgodnie z Prawem Kanonicznym (kan. 1051 K.P.K.), uprzejmie prosi o wygłoszenie następujących zapowiedzi święceń prezbiteratu diakona Aleksandra Radzikowskiego:
  „Aleksander Radzikowski, alumn Metropolitalnego Wyższego Seminarium Duchownego we Wrocławiu, syn Sławomira i Anny z domu Kwass, urodzony 25 listopada 1996 r. we Wrocławiu, pragnie przyjąć święcenia prezbiteratu dnia 27 maja 2023 r. Podając to do wiadomości, polecam Aleksandra Radzikowskiego gorącym modlitwom wiernych parafii pw. pw. Macierzyństwa Najświętszej Maryi Panny we Wrocławiu. Kto by zaś wiedział, że coś czyni go niegodnym święceń prezbiteratu, jest w sumieniu zobowiązany bezzwłocznie zawiadomić o tym miejscowego Księdza Proboszcza.”
 6. Bardzo serdecznie dziękujemy Pani Urszuli za wykonane prace związane
  z pielęgnacją terenów zielonych przy kościele i plebanii.
 7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest dostępna w zakrystii.
 8. W ostatnim czasie odeszli do wieczności:
  Śp. Krzysztof Kasprzycki,
  Śp. Ryszard Pawlak,
  Śp. Stefania Pasek.

Komentarze są wyłączone.