IV Niedziela Wielkanocna – 30.04.2023

1. Rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego. Pamiętajmy o tej intencji w naszych modlitwach i prośmy Jezusa Dobrego Pasterza, aby powołał nowych, gorliwych robotników do pracy w swojej winnicy.
  2. Od jutra zapraszamy Nabożeństwa Majowe, które będziemy odprawiać zarówno w dni powszednie jak i w niedziele o godz. 17.30.
  3. Przypominamy, że jutro 1 maja można wziąć udział w pielgrzymce na Ślężę. Tegoroczne hasło pielgrzymki brzmi: „Totus Tuus” i jest związane z osobą
    Św. Jana Pawła II. Więcej informacji na stronie Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej (pielgrzymka.pl).
  4. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
    Wt. – Św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła.
    Śr. – Uroczystość Najświętszej Marii Panny Królowej Polski.
    Czw. – Św. Floriana, męczennika.
    Sob. – Św. Apostołów Filipa i Jakuba.
  5. W środę 3 maja, w uroczystość Najświętszej Marii Panny Królowej Polski,
    Msze Św. będą odprawiane według porządku niedzielnego. Zachęcamy, aby oprócz 2 maja, kiedy przypada Święto Flagi Narodowej, również na dzień 3 maja udekorować nasze domy flagami narodowymi i maryjnymi.
  6. W środę spotkania Radia Maryja oraz spotkania Kręgu Biblijnego nie będzie.
  7. W tym tygodniu przypada I. czwartek, I. piątek i I. sobota miesiąca. W te dni Adoracja Najświętszego Sakramentu od 7.30 do 8.30.
  8. W I. czwartek miesiąca Wspólnota Krwi Chrystusa zaprasza na Adorację Najświętszego Sakramentu od 7.30 do 8.30 oraz na Mszę Św. o godz. 8.30, a następnie na spotkanie formacyjne w salce. Natomiast na Mszę Św. na
    18.00 zapraszamy Liturgiczną Służbę Ołtarza wraz z rodzicami, a po
    Mszy Św. na spotkanie w salce.
  9. W I. piątek miesiąca okazja do Spowiedzi Św. dodatkowo od godz. 17.00 do 18.00.
  10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest dostępna w zakrystii.
  11. W ostatnim czasie odeszli do wieczności:
    Śp. Laura Borowiec,
    Śp. Eugeniusz Kornalski,