II Niedziela Wielkiego Postu – 17.03.2019

 1. Dzisiaj po raz 14 przeżywamy „Wrocławską Niedzielę Hospicyjną”. Z tej okazji wolontariusze prowadzą kwestę przy naszym kościele na rzecz Hospicjum Domowego przy Dolnośląskim Centrum Onkologii, Stacjonarnego Hospicjum prowadzonego przez Zakon Bonifratrów oraz prowadzonego przez polskie siostry zakonne Hospicjum
  im. bł. ks. Michała Sopoćki w Wilnie.
 2. Druga niedziela Wielkiego Postu, to także niedziela misyjna „Ad Gentes”. Modlitwą otaczamy misjonarzy, którzy na wszystkich kontynentach są świadkami wiary i miłości Bożej. W związku z tym w przyszłą niedzielę, po Mszach św. ofiarami złożonymi do puszek, będziemy mogli wesprzeć także ich działalność misyjną.
 3. W Wielkim Poście zachęcamy do udziału w Nabożeństwach Pasyjnych.
  Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o 17.00.
  Droga Krzyżowa w piątek po Mszy św. o 8.30 i o 17.15.
  Uczestnicząc w Nabożeństwach Pasyjnych i będąc w stanie łaski uświęcającej możemy zyskać odpust zupełny.
 4. We wtorek przypada uroczystość św. Józefa. Pamiętajmy w naszych modlitwach o tych, którym patronuje św. Józef, szczególnie zaś o J.E. Ks. Abp Józefie Kupnym oraz o Ks. Prałacie Józefie Mielczarku. Ks. Prałata otoczymy naszą wspólną modlitwą we wtorek podczas Mszy św. o godz. 8.30, na którą serdecznie zapraszamy.
 5. Spotkania kandydatów do bierzmowania w tym tygodniu: we wtorek o godz. 18.45 w salce – klasy VIII Szkoły Podstawowej, a w środę o godz. 18.45 w salce – klasa III Gimnazjum.
 6. W piątek – z racji 22 dnia miesiąca, po wieczornej Mszy św. zapraszamy na nabożeństwo do św. Jana Pawła II. Przed Mszą św. możemy składać kartki z wypisanymi intencjami, które będziemy polecać Panu Bogu za wstawiennictwem św. Jana Pawła II.
 7. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne, które poprowadzi ks. Rafał Cyfka,. Szczegółowy program rekolekcji podamy za tydzień, a już dzisiaj pamiętajmy w naszych codziennych modlitwach o tej intencji.
 8. Zachęcamy do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego w dniu 25 marca w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego podczas Mszy św. o godz. 18:00. Informacje na temat przystąpienia do Duchowej Adopcji można otrzymać po Mszy św. w zakrystii.
 9. Na skarbonach zarówno w tylnej jak i w przedniej części kościoła, wyłożone są skarbonki dostarczone przez Caritas, do których możemy w domu składać swoją jałmużnę postną, a w niedzielę Miłosierdzia Bożego złożymy je, jako nasz dar ołtarza. Natomiast do skarbon z napisem Jałmużna Postna, możemy składać ofiary materialne, z których zostaną przygotowane paczki świąteczne dla potrzebujących naszych parafian. Za wszelkie ofiary bardzo wam dziękujemy.
 10. Przy wyjściu z kościoła nasz Parafialny Zespół Caritas rozprowadza kartki świąteczne, paschaliki i stroiki świąteczne.
 11. Dolnośląski Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy dla Niewidomych
  i Słabowidzących przy ul. Kamiennogórskiej 16, zaprasza na Dzień Otwarty 23 marca o godz. 10.00. Szczegółowe informacje dostępne są na plakacie w gablocie parafialnej.
 12. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej jak „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Prasa dostępna jest w zakrystii.
 13. W tym tygodniu do wieczności odeszli:
  śp. Natalia Siwak,
  śp. Zbigniew Półrolnik,
  śp. Jerzy Majchrzak,
  śp. Marian Kogut,
  śp. Marianna Czwarno – Warzybok,
  śp. Bogdan Lisiak.

Komentarze są wyłączone.