III Niedziela Wielkiego Postu – 24.03.2019

 1. Rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne, które trwać będą do środy włącznie. Plan rekolekcji dostępny jest w gablocie parafialnej jak również na stronie internetowej naszej parafii. Naszym rozważaniom rekolekcyjnym przewodniczy ks. Rafał Cyfka, którego serdecznie witamy i otaczamy naszą modlitwą, wypraszając światło Ducha Świętego, a dla naszej parafii prośmy, by rekolekcje zrodziły błogosławione owoce.
 2. Z racji trwających rekolekcji wielkopostnych nie będzie w poniedziałek, wtorek i środę Mszy św. o godz. 7.00, a kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna tylko w czwartek od 16.30 do 17.30 i sobotę od 9.00 do 9.30.
 3. W Wielkim Poście zachęcamy do udziału w Nabożeństwach Pasyjnych.
  Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o 17.00.
  Droga Krzyżowa w piątek po Mszy św. o 8.30 i o 17.15.
  Uczestnicząc w Nabożeństwach Pasyjnych i będąc w stanie łaski uświęcającej możemy zyskać odpust zupełny.
 4. Dzisiaj przy wyjściu z Kościoła ofiarami złożonymi do puszek możemy wesprzeć materialnie misjonarzy pracujących na całym świecie. Za wszelkie ofiary bardzo serdecznie dziękujemy.
 5. Jutro przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to także Dzień Świętości Życia. Dlatego podczas Mszy św. o godz. 18.00 grupa osób z naszej parafii złoży przyrzeczenia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Informacje na ten temat i deklaracje przystąpienia do Duchowej Adopcji można jeszcze otrzymać po Mszy św. w zakrystii.
 6. Przy wyjściu z kościoła nasz Parafialny Zespół Caritas, rozprowadza kartki świąteczne, paschaliki i stroiki świąteczne. Można również pobrać „Torby Miłosierdzia”, które wzorem lat poprzednich wypełnimy artykułami żywnościowymi dla biednych i ubogich z naszej parafii.
 7. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej jak „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Prasa dostępna jest w zakrystii.
 8. W tym tygodniu do wieczności odeszły:
  śp. Emilia Studzińska,
  śp. Eugenia Mroczko.

Komentarze są wyłączone.