I Niedziela Wielkiego Postu – 10.03.2019

 1. Witamy w naszej parafii Siostry Boromeuszki, które dzielą się świadectwem swego powołania i zapraszają nas do modlitwy o nowe powołania do tegoż zgromadzenia.
 2. Bardzo dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę, które jak zawsze w II niedzielę miesiąca przeznaczamy na bieżące inwestycje w naszej parafii.
 3. W Wielkim Poście zachęcamy do udziału w Nabożeństwach Pasyjnych.
  Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o 17.00.
  Droga Krzyżowa w piątek po Mszy św. o 8.30 i o 17.15.
  Uczestnicząc w Nabożeństwach Pasyjnych i będąc w stanie łaski uświęcającej możemy zyskać odpust zupełny.
 4. Już dzisiaj informujemy, że Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii przeżywać będziemy w dniach od 24 do 27 marca. Rekolekcje poprowadzi ks. Rafał Cyfka, pracownik Papieskiego Stowarzyszenia Pomocy Kościołowi w Potrzebie, a szczegółowy program rekolekcji będzie podany w późniejszym terminie.
 5. Spotkania kandydatów do bierzmowania w tym tygodniu: we wtorek o godz. 18.45 w salce – klasy VIII Szkoły Podstawowej, a w środę o godz. 18.45 w salce – klasa III Gimnazjum.
 6. W najbliższą sobotę podczas Mszy św. o godz. 11.00 w Katedrze Wrocławskiej ks. abp Józef Kupny ustanowi nowych nadzwyczajnych szafarzy komunii św. wśród których będą dwaj nasi parafianie p. Andrzej i p. Sylwester. Bardzo prosimy o modlitwę w ich intencji.
 7. W przyszłą niedzielę po raz 14 przeżywać będziemy „Wrocławską Niedzielę Hospicyjną”. Z tej okazji wolontariusze przeprowadzą kwestę przy naszym kościele na rzecz Hospicjum Domowego przy Dolnośląskim Centrum Onkologii, Stacjonarnego Hospicjum prowadzonego przez Zakon Bonifratrów oraz prowadzonego przez polskie siostry zakonne Hospicjum im. bł. ks. Michała Sopoćki w Wilnie.
 8. Na skarbonach zarówno w tylnej jak i w przedniej części kościoła, wyłożone są skarbonki dostarczone przez Caritas, do których możemy w domu składać swoją jałmużnę postną, a w niedzielę Miłosierdzia Bożego złożymy je, jako nasz dar ołtarza. Natomiast do skarbon z napisem Jałmużna Postna, możemy składać ofiary materialne, z których zostaną przygotowane paczki świąteczne dla potrzebujących naszych parafian. Za wszelkie ofiary już dzisiaj bardzo wam dziękujemy.
 9. Począwszy od dzisiejszej niedzieli, nasz Parafialny Zespół Caritas, przy wyjściu z kościoła rozprowadza kartki świąteczne, paschaliki i stroiki świąteczne.
 10. Szkoła Podstawowa nr. 75 z oddziałami integracyjnymi w Zespole Szkół nr. 21 we Wrocławiu przy ul. Ignuta, zaprasza na Dzień Otwarty 12 marca w godz. od 17.00 do 18.30. Bliższe informacje dostępne są w gablocie parafialnej.
 11. Zespół Szkół Salezjańskich Don Bosco we Wrocławiu przy ul. Świętokrzyskiej, rozpoczął zapisy na nowy rok szkolny i zaprasza do zapoznania się z ofertą oraz na Dni Otwarte. Bliższe informacje dostępne są także w gablocie parafialnej.
 12. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej jak „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Prasa dostępna jest w zakrystii.

Komentarze są wyłączone.