I Niedziela Adwentu – 03.12.2023

 1. Mszę Św. z racji I. niedzieli miesiąca zakończymy Adoracją Najświętszego Sakramentu.
 2. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent czyli czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Zapraszamy na Msze Św. roratnie, które będą odprawiane od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. Dzieci, które będą uczestniczyły w roratach otrzymają specjalną planszę, na której w domu będą przyklejać obrazki otrzymywane w poszczególne dni Adwentu.
 3. Dzisiaj również po Mszy Św. zostaną pobłogosławione opłatki, które będzie można po zakończonej Mszy św. otrzymać przy balaskach, a ofiary składane przy tej okazji przeznaczone zostaną na ogrzewanie kościoła. Pobłogosławimy również wieńce adwentowe, które umieścimy na naszych stołach, aby przypominały nam o tak ważnym czasie oczekiwania na przyjście Pana Jezusa
 4. W okresie Adwentu w naszym kościele codziennie (oprócz niedziel) w godz. 17.00-18.00 będzie trwała Adoracja Najświętszego Sakramentu, podczas której będzie również możliwość przystąpienia do Spowiedzi Św. Jest to okazja, aby osobiście duchowo przygotować się do godnego przeżywania Świąt Bożego Narodzenia.
 5. Od dzisiejszej niedzieli Parafialny Zespół Caritas rozprowadza świece w ramach akcji „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”, a także stroiki świąteczne. Duże świece są po 20 zł, a małe po 10 zł. Parafialny Zespół Caritas informuje również, że w przedniej części kościoła jest wystawiony kosz, do którego możemy składać żywność dla osób ubogich. Natomiast w przyszłą niedzielę ministranci będą rozprowadzać sianko wigilijne i domowe pierniki.
 6. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
  Czw. – Św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła.
  Pt. – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.
 7. W poniedziałek po Mszy Św. wieczornej odbędzie się kolejne spotkanie parafialnego Zespołu Presynodalnego.
 8. W środę Rodzina Radia Maryja zaprasza na Mszę Św. o godz. 8.30, ofiarowaną jak co miesiąc w intencji Ojca Św., Ojczyzny, kapłanów i Rodziny Radia Maryja. Po Mszy Św. spotkanie w salce.
 9. Również w środę, po Mszy Św. wieczornej zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego w salce parafialnej.
 10. W tym tygodniu przypada I. czwartek miesiąca. Wspólnota Krwi Chrystusa na Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 7.30 do 8.30, a następnie na Mszę Św. Po Mszy Św. spotkanie w salce. Natomiast na Mszę Św. o godz. 18.00. zapraszamy członków Liturgicznej Służby Ołtarza wraz z ich rodzicami. Po Mszy Św. spotkanie w salce.
 11. W piątek 8 grudnia, w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, od godz. 12.00 do 13.00. zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w tzw. „Godzinie łaski”. W objawieniach Maryja przekazała, że dzięki modlitwie w tej godzinie, ześle wiele łask dla duszy i ciała. Na zakończenie Adoracji o godz. 13.00. odprawimy Mszę Św. W tym dniu przypada również 26. rocznica powstania w naszej parafii Wspólnoty Krwi Chrystusa.
 12. Jeśli chodzi o wizytę kolędową, to informujemy, że odwiedzimy te rodziny, które nas zaproszą. Zgłoszenia można dokonywać do 22 grudnia, wypełniając elektroniczny formularz dostępny na stronie internetowej naszej parafii (www.parafiapilczyce.pl/odwiedziny-duszpasterskie-20232024) lub formularz w wersji papierowej wyłożony na skarbonach w kościele.
 13. Ośrodek Kultury „Piast” przy ul. Rękodzielniczej 1 informuje rodziców, że we wtorek 5 grudnia o godz. 17.00 na dzieci będzie czekał Święty Mikołaj. Szczegóły na plakacie w gablocie.
 14. Rada Osiedla Pilczyce-Kozanów-Popowice Płn. przygotowuje pakiety wigilijne, czyli gotowe zestawy potraw na stół wigilijny, które 23 grudnia zostaną wydane osobom potrzebującym. Termin zgłoszenia takich osób upływa w dniu 15 grudnia. Szczegóły na plakacie w gablocie.
 15. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest dostępna w zakrystii.
 16. W ostatnim czasie odeszli do wieczności:
  Śp. Józefa Warchoł,
  Śp. Stanisław Warzycha.

Komentarze są wyłączone.