II Niedziela Adwentu – 10.12.2023

 1. Dzisiaj przeżywamy XXIV. Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi
  na Wschodzie, pod hasłem: „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. Otoczmy naszą modlitwą Kościół katolicki w krajach Europy Wschodniej i Azji Środkowej, a za tydzień wychodząc z kościoła ofiarami złożonymi do puszek będziemy mogli wesprzeć materialnie.
 2. Zapraszamy na Msze Św. roratnie, które odprawiamy od poniedziałku do piątku o godz. 18.00.
 3. W okresie Adwentu codziennie (oprócz niedziel) w godz. 17.00-18.00 trwa w naszym kościele Adoracja Najświętszego Sakramentu, podczas której jest również możliwość przystąpienia do Spowiedzi Św. Jest to okazja, aby osobiście duchowo przygotować się do godnego przeżywania Świąt Bożego Narodzenia.
 4. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj – w II. niedzielę miesiąca – na tacę, które przeznaczamy na sfinansowanie spraw gospodarczych w naszej parafii. Za wszelkie ofiary, składane również do skarbon w kościele jak i przelewane na konto parafialne, składamy serdeczne Bóg Zapłać !
 5. Po zakończonej Mszy Św. dostępne będą przy balaskach pobłogosławione opłatki. Ofiary za opłatki, które przeznaczamy na ogrzewanie kościoła możemy złożyć przy ich odbiorze lub wrzucić do skarbon w kościele.
 6. Dzisiaj oraz w przyszłą niedzielę ministranci rozprowadzają sianko wigilijne i domowe pierniki. Zebrane przy tej okazji środki przeznaczą na wspólne wyjazdy.
 7. Parafialny Zespół Caritas rozprowadza świece w ramach akcji „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”, a także stroiki świąteczne. Duże świece są po 20 zł, a małe po 10 zł. Ponadto w przedniej części kościoła jest wystawiony kosz, do którego możemy składać żywność dla osób ubogich.
 8. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
  Śr. – Św. Łucję, dziewicę i męczennicę.
  Czw. – Św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.
 9. W poniedziałek w Parafii pw. Opatrzności Bożej przy ul. Nowodworskiej 64 we Wrocławiu odbędzie się kolejne rejonowe spotkanie zespołów presynodalnych Archidiecezji Wrocławskiej. Początek o godz. 19.00. Zachęcamy do udziału, a w szczególności członków naszego parafialnego zespołu presynodalnego.
 10. We wtorek po Mszy Św. wieczornej zapraszamy do salki na spotkanie organizacyjne członków Wspólnoty „Wiara i Światło”. Natomiast w sobotę o godz. 15.00 zapraszamy na Mszę Św. i spotkanie opłatkowe członków i sympatyków Wspólnoty „Wiara i Światło”.
 11. W środę po Mszy Św. wieczornej zapraszamy do salki na spotkanie Kręgu Biblijnego.
 12. Przypominamy, że z wizytą kolędową odwiedzimy te rodziny, które dokonają zgłoszenia do 22 grudnia, wypełniając elektroniczny formularz dostępny na stronie internetowej naszej parafii (www.parafiapilczyce.pl/odwiedziny-duszpasterskie-20232024) lub formularz w wersji papierowej wyłożony na skarbonach w kościele.
 13. Przypominamy również, że Rada Osiedla Pilczyce-Kozanów-Popowice Płn. przygotuje pakiety wigilijne, czyli gotowe zestawy potraw na stół wigilijny, które w dniu 23 grudnia zostaną wydane osobom potrzebującym. Termin zgłoszenia takich osób upływa 15 grudnia. Szczegóły na plakacie w gablocie.
 14. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest dostępna w zakrystii.

Komentarze są wyłączone.