XXXIV Niedziela Zwykła – 26.11.2023

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

1. Bóg zapłać za ofiary składane dzisiaj na tacę, które w naszej archidiecezji przeznaczone są na budowę i rozbudowę kościołów.
  2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
    Czw. –  Św. Andrzeja Apostoła.
  3. W tym tygodniu przypada I. piątek i I. sobota miesiąca. W te dni Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 7.30 do 8.30. Ponadto w piątek okazja do Spowiedzi Św. od godz. 7.30 do 8.30 i od godz. 17.00 do 18.00.
  4. W sobotę w godzinach przedpołudniowych kapłani odwiedzą z posługą sakramentalną chorych w domach.
  5. W sobotę Rodzina Radia Maryja organizuje wyjazd do Torunia z okazji 32. rocznicy powstania Radia Maryja. Więcej informacji można przeczytać w gablocie parafialnej lub uzyskać u Pani Ani w środę od godz. 9.00 do 10.00 w salce parafialnej.
  6. Przyszła niedziela to już I. Niedziela Adwentu, rozpoczynająca nowy rok liturgiczny. Podczas Mszy Św. zostaną pobłogosławione opłatki, jak również wieńce adwentowe, które umieścimy na naszych stołach, aby przypominały nam o tak ważnym czasie oczekiwania na przyjście Pana Jezusa.
  7. W okresie Adwentu Parafialny Zespół Caritas będzie rozprowadzał świece w ramach akcji „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”, a także stroiki świąteczne. Duże świece będą po 20 zł, a małe po 10 zł.
  8. Przypominamy, że w dniach 9-10 grudnia Wspólnota Krwi Chrystusa zaprasza na całonocne czuwanie na Jasnej Górze. Wyjazd 9 grudnia o godz. 11.45 z przystanku autobusowego w kierunku Popowic. Koszt 50 zł. Więcej informacji w gablocie parafialnej.
  9. W tym tygodniu nie będzie spotkania Kręgu Biblijnego.
  10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest dostępna w zakrystii.
  11. W ostatnim czasie odeszli do wieczności:
    Śp. Jan Kowalczyk,
    Śp. Leokadia Noculak,