Zesłanie Ducha Świętego – 05.06.2022

 1. Dzisiaj z racji I. niedzieli miesiąca Mszę św. kończymy Adoracją Najświętszego Sakramentu.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, które odprawiamy codziennie przez cały czerwiec o godz. 17.30.
 3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
  Pon. – NMP Matkę Kościoła.
  Śr. – Św. Jadwigę Królową.
  Czw. – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
  Sob. – Św. Barnabę, Apostoła.
 4. Dzisiaj po Mszy Św. członkowie Liturgicznej Służby Ołtarza wraz z rodzicami rozprowadzają domowe wypieki. Uzyskany dochód przeznaczą na wspólny wakacyjny wyjazd nad morze. Przy tej okazji dziękujemy indywidualnym darczyńcom i sponsorom za materialne wsparcie wakacyjnego wypoczynku ministrantów.
 5. Przypominamy, że w sobotę 11 czerwca o godz. 11 w Katedrze Wrocławskiej odbędzie się uroczystość beatyfikacyjna Służebnic Bożych Siostry M. Paschalis i IX Towarzyszek ze Zgromadzenia Sióstr Św. Elżbiety. Mszy Św. beatyfikacyjnej będzie przewodniczył legat Ojca Świętego Franciszka Jego Eminencja Ksiądz Kardynał Marcello Semeraro, Prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych Stolicy Apostolskiej. Uroczystość będzie transmitowana m.in. przez TV TRWAM oraz TVP1. Natomiast w niedzielę 12 czerwca o godz. 11.30, również w Katedrze Wrocławskiej, zostanie odprawiona Msza Św. dziękczynna za dar nowych błogosławionych.
 6. Już dzisiaj informujemy, że tegoroczna procesja Bożego Ciała w dniu 16 czerwca rozpocznie się Mszą Św. o godz. 9.00. w kościele pw. Św. Jadwigi na Kozanowie i zakończy się w naszym kościele. Szczegóły podamy w przyszłą niedzielę.
 7. Jak co roku, zapraszamy dzieci na ogólnopolskie spotkanie na Jasnej Górze, aby podziękować Matce Bożej za miniony rok szkolny i prosić o szczęśliwe, bezpieczne i radosne wakacje. Wyjazd w niedzielę 19 czerwca. Koszt przejazdu z ubezpieczeniem 65 zł. Więcej informacji można uzyskać w zakrystii po Mszy Św. oraz w gablocie parafialnej.
 8. Przypominamy, że Caritas Archidiecezji Wrocławskiej z dniem 1 czerwca otworzył Punkt Pomocy Uchodźcom z Ukrainy. Szczegółowe informacje na plakacie w gablocie parafialnej.
 9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest dostępna w zakrystii.
 10. W ostatnim czasie odeszła do wieczności: Śp. Zofia Strugarek.

Komentarze są wyłączone.