XI Niedziela zwykła – Najświętszej Trójcy – 12.06.2022

 1. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, które odprawiamy codziennie przez cały czerwiec o godz. 17.30.
 2. Wczoraj w Katedrze Wrocławskiej odbyła się uroczystość beatyfikacyjna Służebnic Bożych Siostry M. Paschalis i IX Towarzyszek ze Zgromadzenia Sióstr Św. Elżbiety. Zachęcamy do zapoznania się z historią ich życia i tragicznej śmierci opisaną w miesięczniku „Nowe Życie”, który jest dostępny na stoliku w tylnej części kościoła.
 3. Bardzo dziękujemy za ofiary złożone na tacę dzisiaj, czyli w II. niedzielę miesiąca, które przeznaczamy na bieżące inwestycje i sprawy gospodarcze w naszej parafii.
 4. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
  Pon. – Św. Antoniego z Padwy.
  Wt. – Bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.
  Czw. – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.
  Pt – Św. Brata Alberta Chmielowskiego.
 5. W poniedziałek 13 czerwca podczas Mszy Św. o godz. 18.00 młodzież naszej parafii przystąpi do Sakramentu Bierzmowania, którego udzieli J.E. Ks. Bp Maciej Małyga. Z tego względu Nabożeństwo Fatimskie zostanie odprawione wyjątkowo po Mszy Św. o godz. 7.00, czyli ok. godz. 7.30.
 6. Tegoroczna procesja Bożego Ciała w dniu 16 czerwca rozpocznie się Mszą Św. o godz. 9.00. w kościele pw. Św. Jadwigi na Kozanowie i zakończy się w naszym kościele. Msze Św. w tym dniu w naszym kościele będą odprawione o godz. 7.00; 8.30. oraz bezpośrednio po zakończonej procesji i o godz. 18.00. Wzorem lat ubiegłych, prosimy o przygotowanie ołtarzy przy ul. Dokerskiej 32 oraz u zbiegu ulic Gwareckiej i Sielskiej. Prosimy, aby osoby mieszkające w pobliżu umiejscowienia ołtarzy zaangażowały się w ich wykonanie. Udekorujmy na ten dzień także okna naszych mieszkań. Na procesję prosimy zabrać chorągwie i sztandary. Zapraszamy dzieci I-komunijne w odświętnych strojach, dziewczynki do sypania kwiatków i oczywiście wszystkich ministrantów i lektorów. Niech nasz udział w procesji będzie wyrazem głębokiej wiary i zaproszeniem Chrystusa
  w przestrzeń naszego codziennego życia.
 7. Od piątku będzie trwać oktawa Bożego Ciała. W związku z tym nabożeństwa czerwcowe będą połączone z procesją eucharystyczną wokół kościoła.
 8. W Boże Ciało o godz. 19.30. na Placu Wolności odbędzie się koncert „wNIEBOgłosy”. Chętnych zapraszamy do udziału, aby wspólnym śpiewem wielbić Pana Boga.
 9. Jak co roku, zapraszamy dzieci na ogólnopolskie spotkanie na Jasnej Górze, aby podziękować Matce Bożej za miniony rok szkolny i prosić o szczęśliwe, bezpieczne i radosne wakacje. Wyjazd w niedzielę 19 czerwca. Koszt przejazdu z ubezpieczeniem 65 zł. Więcej informacji można uzyskać w zakrystii po Mszy Św. oraz w gablocie parafialnej.
 10. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej jak „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Prasa dostępna jest w zakrystii.
 11. W tym tygodniu odeszli do wieczności:
  Śp. Henryk Latoń,
  Śp. Maryla Pasiek.

Komentarze są wyłączone.