XXXIII Niedziela Zwykła – 19.11.2023

1. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej Ojca Oblata z parafii we Wrocławiu – Popowicach, który dzisiaj podczas Mszy Św. głosi homilię, a po Mszy Św. będzie rozprowadzał kalendarze na 2024 rok, z których dochód przeznaczony jest na dzieła misyjne prowadzone przez Oblatów Maryi Niepokalanej.
  2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
    Pon. – Św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera.
    Wt. – Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny.
    Śr. – Św. Cecylii, dziewicy i męczennicy.
    Pt. – Świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy.
  3. W poniedziałek po Mszy Św. wieczornej odbędzie się kolejne spotkanie parafialnego Zespołu Presynodalnego.
  4. W środę, z racji 22. dnia miesiąca, po Mszy Św. wieczornej zapraszamy na nabożeństwo do Św. Jana Pawła II. Przed Mszą Św. możemy składać kartki z wypisanymi intencjami, które będziemy polecać Panu Bogu za wstawiennictwem Świętego Papieża.
  5. Również w środę, po Mszy Św. wieczornej i po nabożeństwie do Św. Jana Pawła II, zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego w salce parafialnej.
  6. Zainteresowanym przypominamy, że w przyszłą niedzielę o godz. 15.00 w kościele Najświętszej Maryi Panny na Piasku we Wrocławiu odbędzie się Diecezjalne Spotkanie Zespołów Presynodalnych.
  7. Biuro Radia Maryja w dniu 2 grudnia organizuje wyjazd do Torunia z okazji 32. rocznicy powstania Radia Maryja. Więcej informacji można przeczytać w gablocie parafialnej lub uzyskać u Pani Ani w środy od godz. 9.00 do 10.00 w salce parafialnej.
  8. Wspólnota Krwi Chrystusa w dniach 9-10 grudnia zaprasza na całonocne czuwanie na Jasnej Górze. Wyjazd 9 grudnia o godz. 11.45 z przystanku autobusowego w kierunku Popowic. Koszt 50 zł. Więcej informacji w gablocie parafialnej.
  9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest dostępna w zakrystii.
  10. W ostatnim czasie odeszli do wieczności:
    Śp. Krystyna Hojda,
    Śp. Jan Kowalik,