XXXIV Niedziela zwykła – 25.11.2018

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

1. Dzisiaj ofiary złożone na tacę, przeznaczone są w naszej diecezji, na budowę i rozbudowę kościołów. Za wszelkie ofiary, które składacie bardzo wam dziękujemy.
  2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
    Pt. – św. Andrzeja, Apostoła.
  3. W tym tygodniu przypada I – sobota miesiąca. Zapraszamy na Adorację Najśw. Sakramentu od 7.30 do 8.30. W ten dzień kapłani w godzinach dopołudniowych, odwiedzą chorych w domach z posługą sakramentalną. W sobotę także zapraszamy na czuwanie przed Najśw. Sakramentem, które wprowadzi nas w czas Adwentu.
    To czuwanie rozpocznie się o godz. 19.00 i zapraszamy na nie wszystkich chętnych, członków grup parafialnych, a szczególnie zaś kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami.
  4. W przyszłą niedzielę jako I – niedzielę miesiąca po Mszach św. Adoracja Najśw. Sakramentu, a po Mszy św. o godz. 10.00 zmiana tajemnic różańcowych. Przyszła niedziela to już także I Niedziela Adwentu. Na wszystkich Mszach św. zostaną więc pobłogosławione opłatki, a podczas Mszy św. o godz. 11.15 pobłogosławimy wieńce adwentowe, które umieścimy na naszych stołach, by przypominały nam, o tak ważnym czasie oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Najładniejszy wieniec wykonany przez dzieci zostanie nagrodzony.
  5. Informujemy, że istnieje możliwość wyjazdu dla młodzieży na modlitewne spotkanie w Duchu Taize, które odbędzie się w Madrycie w dniach od 26.12 do 2.01.2019 roku. Koszt tego wyjazdu to 600 zł. Informacje dostępne są u ks. Marcina.
  6. Informujemy, ze powstała przy naszej parafii Róża Różańcowa Rodziców modlących się za swoje dzieci, którzy 8 grudnia dokonają zawierzenia Matce Bożej. Osoby zainteresowane tą formą modlitwy, zapraszamy po bliższe informacje po Mszy św. do zakrystii.
  7. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej jak „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Prasa dostępna jest w zakrystii.
  8. W tym tygodniu do wieczności odeszli:
    śp. Czesław Binias,
    śp. Danuta Guzowska,