I Niedziela Adwentu – 02.12.2018

 1. Z racji I niedzieli miesiąca Mszę św. zakończymy dzisiaj Adoracją Najśw. Sakramentu.
 2. Zapraszamy na roraty, które odprawiać będziemy od poniedziałku do piątku
  o godz. 18.00. Dzieci prosimy, by przychodziły na roraty z lampionami. Skorzystajmy z Rekolekcji Adwentowych, które trwać będą od 16 do 18 grudnia.
 3. Dzisiaj po Mszy św. będzie można zabrać do domu pobłogosławione opłatki. Ofiary z okazji otrzymania opłatków, możemy włożyć do załączonej koperty i wrzucić do skarbony umieszczonej w tylnej części kościoła z napisem „Ofiara za opłatki”. Jednocześnie informujemy, że nikt z naszej parafii nie jest upoważniony do roznoszenia opłatków po domach. Jeżeli więc, ktokolwiek pojawi się taki w naszym mieszkaniu i będzie powoływał się na naszą parafię, oznacza to, że jest naciągaczem i oszustem.
 4. Nasz Parafialny Zespół Caritas, po Mszy św. rozprowadza świece w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Duże świece 14 zł, a małe 6 zł. Ponadto można zaopatrzyć się w stroiki i kartki świąteczne. Możemy również konkretnym czynem, wspomóc osoby biedne i ubogie z naszej parafii, składając do skarbony umieszczonej w przedniej części kościoła, swój dar materialny, z których to ofiar, nasz Parafialny Zespół Caritas, przygotuje dla tych osób paczki świąteczne.
 5. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  Pon. – św. Franciszka Ksawerego, kapłana.
  Czw. – św. Mikołaja, biskupa.
  Pt. – św. Ambrożego, biskupa i Doktora Kościoła.
  Sob. – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.
 6. W poniedziałek po Mszy św. roratniej odbędzie się spotkanie w kościele dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
 7. Rodzina Radia Maryja serdecznie zaprasza na comiesięczne spotkanie formacyjne, które rozpocznie się w środę Mszą św. o godz. 8.30 ofiarowaną w intencji Ojca św., Ojczyzny, Kapłanów i Rodziny Radia Maryja. Po Mszy św. spotkanie w salce parafialnej.
 8. W tym tygodniu przypada I – czwartek i I – piątek miesiąca. W te dni Adoracja Najśw. Sakramentu od 7.30 do 8.30. W piątek okazja do spowiedzi od 8.00 do 8.30 i od 17.00 do 18.00. Podczas spowiedzi popołudniowej będzie również trwała Adoracja Najśw. Sakramentu.
 9. Wspólnota Krwi Chrystusa, zaprasza w I – czwartek miesiąca na Adorację Najśw. Sakramentu od 7.30 do 8.30 oraz Mszę św. o godz. 8.30. Po Mszy św. spotkanie formacyjne, zaś na godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. wszystkich ministrantów i lektorów wraz z rodzicami. Po Mszy św. spotkanie w salce. Bardzo prosimy ministrantów i rodziców o obecność.
 10. W sobotę w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP od godz. 12.00 do 13.00 zapraszamy wszystkich chętnych na adorację Najśw. Sakramentu w tzw. „Godzinie łaski”. 8 grudnia 1947 r. w Montichiari we Włoszech Maryja powiedziała: „Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie, ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny Łaski. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu”.
  Na zakończenie Adoracji zostanie odprawiona Msza św. w czasie której nowo powstała przy naszej parafii Róża Różańcowa Rodziców modlących się za swoje dzieci, dokona zawierzenia się Matce Bożej. Osoby zainteresowane tą formą modlitwy, zapraszamy po bliższe informacje po Mszy św. do zakrystii.
 11. Tradycyjnie II Niedziela Adwentu, jest dniem modlitwy za kościół na Wschodzie, dlatego też, za tydzień wychodząc z kościoła, będziemy mogli ofiarami złożonymi do puszek, wesprzeć materialnie naszych braci i siostry chrześcijan, żyjących za wschodnią granicą.
 12. ODK Piast serdecznie zaprasza:
  – w poniedziałek, 3 grudnia na godz.18.00 na spektakl MĘDROLE – wg. historii filozofii po góralsku Ks. Józefa Tischnera w wykonaniu Adeptów Warszawskiej Akademii Teatralnej.
  – w środę, 5 grudnia o godz.17.00 zaprasza dzieci na spotkanie ze św. Mikołajem.
  – a w niedzielę, 9 grudnia o godz. 17.00 na otwarcie wystawy fotografii mieszkańców Pilczyc i koncert chóru Piastuny.
  Na wszystkie te wydarzenia wstęp jest wolny.
 13. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej jak „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Prasa dostępna jest w zakrystii.
 14. W tym tygodniu do wieczności odszedł:
  śp. Andrzej Oczko.

Komentarze są wyłączone.