XXXIV Niedziela zwykła – 20.11.2022

 1. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę, które w naszej archidiecezji przeznaczone są na budowę i rozbudowę kościołów.
 2. W ubiegłą niedzielę przeżywaliśmy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W związku z tym dzisiaj wychodząc z kościoła możemy swoimi ofiarami złożonymi do puszek wesprzeć ofiary wojny w Ukrainie. Za wszelkie ofiary, zarówno dla naszej diecezji jak i dla prześladowanych chrześcijan, składamy serdeczne Bóg Zapłać !
 3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  Pon.– Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny.
  Wt. – Św. Cecylię, dziewicę i męczennicę.
  Czw. – Św. męczenników Andrzeja Dung–Lac i jego towarzyszy.
 4. We wtorek 22 listopada po Mszy Św. wieczornej zapraszamy na nabożeństwo do Św. Jana Pawła II. Przed Mszą Św. możemy składać kartki z wypisanymi intencjami, które będziemy polecać Panu Bogu za wstawiennictwem Świętego Papieża.
 5. Zapraszamy na spotkania Kręgu Biblijnego prowadzone przez Ks. Stanisława, które odbywają się w środy po Mszy Św. wieczornej, w salce katechetycznej.
 6. Przyszła niedziela to już I. Niedziela Adwentu, rozpoczynająca nowy rok liturgiczny. Podczas Mszy Św. zostaną pobłogosławione opłatki, jak również wieńce adwentowe, które umieścimy na naszych stołach, aby przypominały nam o tak ważnym czasie oczekiwania na przyjście Pana Jezusa.
 7. W przyszłą niedzielę ministranci będą rozprowadzać wieńce adwentowe. Dochód przeznaczą na wspólne wyjazdy członków Liturgicznej Służby Ołtarza. Ponadto Parafialny Zespół Caritas będzie rozprowadzał świece w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom oraz stroiki świąteczne. Duże świece są po 20 zł, a małe po 10 zł.
 8. Ośrodek Kultury Piast przy ul. Rękodzielniczej 1 we Wrocławiu zaprasza we wtorek 22 listopada o godz. 18.00 na koncert charytatywny, dedykowany dla chorego chłopca Oscara. Szczegóły na plakacie w gablocie parafialnej.
 9. Przypominamy, że w dniu 3 grudnia Rodzina Radia Maryja przy naszej parafii organizuje wyjazd do Torunia, z okazji 31. rocznicy powstania Radia Maryja. Zapisy w salce parafialnej w każdą środę od godz. 9.00 do 10.00 oraz telefonicznie pod nr.: 603-634-488 u Pani Anny.
 10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest dostępna w zakrystii.
 11. W ostatnim czasie odszedł do wieczności Śp. Sylwian Owczarek.

Komentarze są wyłączone.