I Niedziela Adwentu – 27.11.2022

 1. Dziś w I. Niedzielę Adwentu po Mszy Św. zostaną pobłogosławione opłatki. Pobłogosławimy również wieńce adwentowe, które umieścimy na naszych stołach, aby przypominały nam o tak ważnym czasie oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Ofiary za opłatki możemy złożyć przy ich odbiorze lub wrzucić do skarbon w kościele.
 2. Zapraszamy na Msze Św. roratnie, które o godz. 7.00. będą odprawiane od poniedziałku do soboty, a o godz. 18.00. od poniedziałku do piątku. Na wieczorne roraty szczególnie zapraszamy dzieci i prosimy, aby przychodziły z lampionami.
 3. W naszym kościele w okresie Adwentu (oprócz niedziel) w godz. 17.00–18.00. będzie trwała Adoracja Najświętszego Sakramentu, podczas której można również skorzystać z Sakramentu Spowiedzi Św.
 4. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  Śr.– Św. Andrzeja, apostoła.
  Sob. – Św. Franciszka Ksawerego, prezbitera.
 5. W tym tygodniu będziemy przeżywać I. czwartek, I. piątek i I. sobotę miesiąca.
 6. Wspólnota Krwi Chrystusa zaprasza w I. czwartek miesiąca na Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 7.30 do 8.30 oraz na Mszę Św. o godz. 8.30. Natomiast na Mszę Św. o godz. 18.00 zapraszamy członków Liturgicznej Służby Ołtarza z rodzicami.
 7. W najbliższą sobotę, czyli w I. sobotę miesiąca, w godzinach przedpołudniowych kapłani odwiedzą z posługą sakramentalną chorych w domach.
 8. Przypominamy, że spotkania Kręgu Biblijnego prowadzone przez Ks. Stanisława odbywają się w środy po Mszy Św. wieczornej w salce katechetycznej.
 9. Od dzisiejszej niedzieli Parafialny Zespół Caritas rozprowadza świece w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom oraz stroiki świąteczne. Duże świece są po 20 zł, a małe po 10 zł. Natomiast od przyszłej niedzieli ministranci będą rozprowadzać sianko wigilijne i domowe pierniki.
 10. Ośrodek Kultury „Piast” przy ul. Rękodzielniczej 1 informuje rodziców, że w niedzielę 4 grudnia o godz. 16.00. na dzieci będzie oczekiwał Święty Mikołaj. Szczegóły na plakacie w gablocie parafialnej.
 11. Jeśli chodzi o wizytę kolędową, to informujemy, że odwiedzimy te rodziny, które nas zaproszą. Zgłoszenia można dokonywać do 22 grudnia, wypełniając elektroniczny formularz dostępny na stronie internetowej naszej parafii (www.parafiapilczyce.pl/odwiedziny-duszpasterskie-2022) lub formularz w wersji papierowej wyłożony na skarbonach w kościele.
 12. Mamy jeszcze kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę do Ziemi Świętej, którą organizujemy od 18 do 25 lutego 2023 r. Program pielgrzymki i formularz deklaracji można otrzymać w zakrystii po Mszy Św.
 13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest dostępna w zakrystii.
 14. W ostatnim czasie odeszli do wieczności:
  Śp. Helena Grygowska,
  Śp. Urszula Kozińska,
  Śp. Zofia Juskowiak,
  Śp. Natalia Nuckowska,
  Śp. Robert Mucha,
  Śp. Zbigniew Kobyłt.

Komentarze są wyłączone.