XXXII Niedziela Zwykła – 12.11.2023

 1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
  Pon. – Świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka, Krystyna – pierwszych męczenników Polski.
  Czw. – Rocznica poświęcenia Kościoła Archikatedralnego we Wrocławiu.
  Pt. – Św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy.
  Sob. – Bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy.
 2. Dzisiaj obchodzimy XV. Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, pod hasłem: „To jest zawsze nasz dom„. W tym roku otaczamy modlitwą i wspieramy materialnie mieszkańców Bliskiego Wschodu. Dlatego wychodząc z kościoła możemy złożyć ofiary do puszek, które zostaną przeznaczone na pomoc chrześcijanom na Bliskim Wschodzie.
 3. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj – w II. niedzielę miesiąca – na tacę, które przeznaczamy na sfinansowanie bieżących prac remontowych w naszej parafii. Za wszelkie ofiary, składane również do skarbon w kościele jak i przelewane na konto parafialne, składam serdeczne Bóg Zapłać!
 4. Parafialny Zespół Caritas rozprowadza dziś rogale Świętego Marcina w cenie 8 zł. Dochód zostanie przeznaczony na pomoc ubogim naszym parafianom.
 5. Jeszcze do piątku można wypełnić kartki wypominkowe i wraz z ofiarą wrzucić do skarbon znajdujących w tylnej oraz w przedniej części kościoła. Bardzo prosimy, aby w górnej części kartki wpisać nazwę ulicy i numer domu.
 6. W najbliższy piątek kończymy modlitwy za zmarłych polecanych na kartkach wypominkowych. Nabożeństwa odprawiamy o godz. 17.15, według następującego planu:

  13.11. poniedziałek ul. Dokerska 1-13
  14.11. wtorek ul. Dokerska 14-28
  15.11. środa ul. Dokerska 29-40
  16.11. czwartek ul. Dokerska 42-54, ul. Paniowicka, ul. Sielska
  17.11. piątek ul. Lotnicza, adresy spoza parafii, bez adresu i złożone po terminie
 7. W poniedziałek po Mszy Św. wieczornej zapraszamy na spotkanie dzieci wraz z ich rodzicami, które przygotowują się do Pierwszej Komunii Św.
 8. W środę po Mszy Św. wieczornej zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego w salce.
 9. W najbliższą sobotę o godz. 18.00 i w przyszłą niedzielę będziemy gościć Ojca Oblata z Popowic, który podczas Mszy Św. wygłosi homilię, a po Mszach Św. będzie można zakupić u Ojca kalendarz na 2024 rok, wspierając w ten sposób dzieła misyjne prowadzone przez Oblatów Maryi Niepokalanej.
 10. W niedzielę 26 listopada o godz. 15.00 w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny na Piasku we Wrocławiu odbędzie się Diecezjalne Spotkanie Zespołów Presynodalnych. Ze względów organizacyjnych prosimy, aby do środy 15 listopada osoby chętne do uczestnictwa w tym modlitewnym spotkaniu zgłosiły swój udział w naszej zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
 11. W dniach 9-10 grudnia Wspólnota Krwi Chrystusa zaprasza na całonocne czuwanie na Jasnej Górze. Wyjazd 9 grudnia o godz. 11.45 z przystanku autobusowego w kierunku Popowic. Koszt 50 zł. Więcej informacji na plakacie w gablocie parafialnej.
 12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest dostępna w zakrystii.
 13. W ostatnim czasie odeszły do wieczności:
  Śp. Danuta Piskorz,
  Śp. Helena Danicz.

Komentarze są wyłączone.