XXXIII Niedziela zwykła – 15.11.2020

 1. Witamy w naszej parafii Ojca Oblata, który dzisiaj głosi Słowo Boże, a po Mszach świętych można zakupić kalendarz – wspierając w ten sposób dzieła misyjne prowadzone przez Ojców Oblatów.
 2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
  Pon. – Rocznicę poświęcenia Katedry Metropolitalnej Wrocławskiej.
  Wt. – św. Elżbietę Węgierską, zakonnicę.
  Śr. – bł. Karolinę Kózkównę, dziewicę i męczennicę.
  Pt. – św. Rafała Kalinowskiego, kapłana.
  Sob. – Ofiarowanie NMP.
 3. Do wtorku włącznie gromadzimy się w naszej parafii na modlitwie za zmarłych, a w piątek o godz. 18.00, zapraszamy na Mszę św. za wszystkich zmarłych, polecanych podczas modlitwy wypominkowej. Bardzo dziękujemy także za ofiary złożone z tej okazji, a plan modlitw na bieżący tydzień przedstawia się następująco:
  Niedziela 15.11 – ul. Kozanowska nr od 73 do 93,
  Poniedziałek 16.11 – ul. Kozanowska nr od 95 do 117,
  Worek 17.11 – ul. Maślicka, wypominki bez adresu i spoza parafii.
 4. Po Mszy św. przy balaskach można zabrać do domu pobłogosławione opłatki. Ofiary z okazji otrzymania opłatków możemy włożyć do załączonej koperty i wrzucić do skarbon umieszczonych w tylnej części kościoła z napisem „Ofiara za opłatki”.
 5. Parafialny Zespół Caritas, po Mszy św. rozprowadza świece w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Duże świece są po 15 zł, a małe po 6 zł. Możemy również konkretnym czynem, wspomóc osoby biedne i ubogie z naszej parafii, składając do skrzynek umieszczonych w przedniej części kościoła, żywność z dłuższym terminem ważności, np. makaron, ryż, konserwy itp. z których Parafialny Zespół Caritas przygotuje paczki żywnościowe dla osób potrzebujących w naszej parafii.
 6. Przyszła niedziela to już Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Ofiary złożone za tydzień na tacę, przeznaczone są w naszej diecezji, na budowę i rozbudowę kościołów. Przyszła niedziela to także 22 dzień miesiąca. Tradycyjnie więc po wieczornej Mszy św. zapraszamy na nabożeństwo do św. Jana Pawła II. Przed Mszą św. możemy składać kartki z wypisanymi intencjami, które będziemy polecać Panu Bogu za wstawiennictwem świętego papieża.
 7. Informujemy, że na stronie internetowej naszej parafii udostępniliśmy transmisję on – line z Sanktuarium Matki Bożej w Lourdes. Codziennie o godz. 13.30 odmawiany jest różaniec w języku polskim. Zapraszamy do duchowej łączności z tym świętym miejscem oraz wspólnej modlitwy o ustanie epidemii, o zdrowie dla chorych i w naszych osobistych intencjach.
 8. Przypominamy, że w kościele obowiązuje nas zakrywanie ust i nosa oraz zachowanie właściwego dystansu. W/g rozporządzenia 15m2 przypada na jedna osobę. Przypominamy także, że w naszej świątyni osoby, które przyjmują Komunię św. na rękę podchodzą w pierwszej kolejności z lewej strony kościoła przed chrzcielnicą, a pozostali wierni w sposób tradycyjny przy balaskach.
 9. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej jak „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Prasa dostępna jest w zakrystii.

Komentarze są wyłączone.