XXXII Niedziela zwykła – 08.11.2020

 1. Przypominamy, że w kościele obowiązuje nas zakrywanie ust i nosa oraz zachowanie właściwego dystansu. W/g rozporządzenia 15m2 przypada na jedna osobę. Przypominamy także, że w naszej świątyni osoby, które przyjmują Komunię św. na rękę podchodzą w pierwszej kolejności z lewej strony kościoła przed chrzcielnicą, a pozostali wierni w sposób tradycyjny przy balaskach.
 2. W dniu dzisiejszym w całym Kościele w Polsce, przeżywamy po raz XII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym pod hasłem: „Przywrócić nadzieję”. W tym roku nasze myśli kierujemy do prześladowanych i wypędzanych, zwłaszcza z Republiki Środkowoafrykańskiej.
 3. Bóg Zapłać za ofiary złożone dzisiaj – w II niedzielę miesiąca – na tacę, które przeznaczamy na bieżące inwestycje w naszej parafii, a część przeznaczymy na pomoc prześladowanym.
 4. Od dzisiaj Parafialny Zespół Caritas, rozprowadza świece w ramach akcji „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Duże świece kosztują 15 zł, a małe 6 zł. Można również od dzisiaj zaopatrzyć się w opłatki wigilijne, które po Mszy św. zostaną pobłogosławione.
 5. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  Pon. – Rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.
  Wt. – św. Leona Wielkiego, papieża.
  Śr. – św. Marcina z Tours, biskupa.
  Czw. – św. Jozafata, biskupa i męczennika.
  Pt – św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męcz. Polski.
 6. W środę podczas Mszy św. o godz. 18.00 otoczymy modlitwą Solenizanta ks. Marcina, z racji Jego patronalnego święta.
 7. Plan modlitw za zmarłych polecanych w wypominkach przedstawia się następująco:
  Niedziela 8.11 – ul. Dworska, Papiernicza, Notecka, Tkacka
  Poniedziałek 9.11 – ul. Murarska, Ignuta i Koszykarska
  Worek 10.11 – ul. Mączna, Paniowicka, Gosławicka, Sielska, Szklarska, Bednarska, Warciańska
  Środa 11.11 – ul. Dokerska nr od 1 do 14
  Czwartek 12.11 – ul. Dokerska nr od 15 do 30
  Piątek 13.11 – ul. Dokerska nr od 31 do 39
  Sobota 14.11- ul. Dokerska nr od 40 do 54
  Niedziela 15.11 – ul. Kozanowska nr od 73 do 93
 8. W przyszłą niedzielę będziemy gościć Ojca Oblata z parafii na Popowicach, który wygłosi homilię, a po Mszach św. będzie można zakupić kalendarz – wspierając w ten sposób dzieła misyjne prowadzone przez Ojców Oblatów.
 9. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej jak „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Prasa dostępna jest w zakrystii.
 10. W minionym tygodniu do wieczności zostali odwołani:
  ś.p. Mirosław Hańćkowiak,
  ś.p. Józef Górnicki.

Komentarze są wyłączone.