XXXIV Niedziela zwykła – 22.11.2020

1. Bóg Zapłać za ofiary złożone w dzisiejszą niedzielę na tacę, które w naszej archidiecezji przeznaczone są na budowę i rozbudowę kościołów. Za wszelkie ofiary, które składacie bardzo wam dziękujemy.
  2. Dzisiaj po Mszy św. wieczornej zapraszamy na nabożeństwo do św. Jana Pawła II. Przed Mszą św. możemy składać kartki z wypisanymi intencjami, które będziemy polecać Panu Bogu za wstawiennictwem świętego papieża.
  3. Aleksander Radzikowski, alumn MWSD we Wrocławiu, syn Sławomira i Anny zd. Kwass, urodzony 25 listopada 1996 roku we Wrocławiu, pragnie przyjąć święcenia diakonatu dnia 5 grudnia br. Podając to do wiadomości, polecam Aleksandra Radzikowskiego gorącym modlitwom wiernych parafii pw. Macierzyństwa NMP we Wrocławiu. Kto by zaś wiedział, że coś czyni go niegodnym święceń diakonatu, jest w sumieniu zobowiązany bezzwłocznie zawiadomić o tym miejscowego Księdza Proboszcza. (Rektor MWSD we Wrocławiu, ks. dr Kacper Radzki).
  4. Po Mszy św. przy balaskach można zabrać do domu pobłogosławione opłatki. Ofiary z okazji otrzymania opłatków możemy złożyć odbierając opłatki lub wrzucić do skarbon umieszczonych w kościele z napisem „Ofiara za opłatki na ogrzewanie kościoła”.
  5. Parafialny Zespół Caritas, po Mszy św. rozprowadza świece w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Duże świece są po 15 zł, a małe po 6 zł. Możemy również konkretnym czynem, wspomóc osoby biedne i ubogie z naszej parafii, składając do skrzynek umieszczonych w przedniej części kościoła, żywność z dłuższym terminem ważności, np. makaron, ryż, konserwy itp. z których Parafialny Zespół Caritas przygotuje paczki żywnościowe dla osób potrzebujących w naszej parafii.
  6. Przyszła niedziela to już I Niedziela Adwentu, która rozpocznie nowy rok liturgiczny. Podczas Mszy św. o godz. 11.15 pobłogosławimy wieńce adwentowe, które umieścimy na naszych stołach, by przypominały nam, o tak ważnym czasie oczekiwania na przyjście Pana Jezusa.
  7. Chętnych, którzy pragną uwielbiać Pana Boga, medytacjami i śpiewami w duchu Taize, zapraszamy na spotkanie modlitewne w przyszłą niedzielę – po Mszy św. wieczornej.
  8. Przypominamy, że w kościele obowiązuje nas zakrywanie ust i nosa oraz zachowanie właściwego dystansu. W/g rozporządzenia 15m2 przypada na jedna osobę. Przypominamy także, że w naszej świątyni osoby, które przyjmują Komunię św. na rękę podchodzą w pierwszej kolejności z lewej strony kościoła przed chrzcielnicą, a pozostali wierni w sposób tradycyjny przy balaskach.
  9. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej jak „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Prasa dostępna jest w zakrystii.
  10. W minionym tygodniu do wieczności odeszli:
    śp. Zygmunt Mosioł,
    śp. Jerzy Janiszewski,