XXXIII Niedziela zwykła – 14.11.2021

 1. Witamy w naszej Parafii Ojca Oblata Jerzego Bzdyla, który dzisiaj głosi Słowo Boże. Po Mszach Świętych będzie można zakupić kalendarz, wspierając w ten sposób dzieła misyjne prowadzone przez Ojców Oblatów.
 2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
  Wt. – rocznicę poświęcenia Katedry Metropolitalnej Wrocławskiej.
  Śr. – Św. Elżbietę Węgierską, zakonnicę.
  Czw. – Bł. Karolinę Kózkównę, dziewicę i męczennicę.
  Sob. – Św. Rafała Kalinowskiego, kapłana.
 3. Do wtorku 16 listopada o godz. 17.15. gromadzimy się w naszej Parafii na modlitwie za zmarłych, a w piątek 19 listopada o godz. 18.00. zapraszamy na Mszę Świętą za wszystkich zmarłych polecanych podczas modlitwy wspominkowej.
  Plan modlitw na bieżący tydzień przedstawia się następująco:
  Niedziela 14.11 – ul. Kozanowska nr od 73 do 93.
  Poniedziałek 15.11 – ul. Kozanowska nr od 95 do 117.
  Wtorek 16.11 – ul. Maślicka, wypominki bez adresu i spoza Parafii.
 4. W sobotę 20 listopada o godz. 16.00. odbędzie się spotkanie dla członków Liturgicznej Służby Ołtarza i ich rodziców.
 5. W przyszłą niedzielę 21 listopada przypada Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Tego dnia podczas Mszy Świętej o godz.11.15. odbędzie się promocja nowych ministrantów. Ofiary złożone za tydzień na tacę są przeznaczone w naszej Diecezji na budowę i rozbudowę kościołów.
 6. Przypominamy, że ze względu na panującą pandemię COVID-19 Stolica Apostolska potwierdza, że możliwe jest uzyskiwanie odpustu zupełnego za zmarłych przez cały miesiąc listopad. Trzeba być w stanie łaski uświęcającej, pobożnie nawiedzić cmentarz i pomodlić się w intencji zmarłych.
 7. W związku z panującą pandemią COVID-19, prosimy o przestrzeganie w kościele zasad bezpieczeństwa jak zakrywanie ust i nosa oraz dezynfekowanie rąk.
 8. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej jak „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Prasa jest dostępna w zakrystii.
 9. W tym tygodniu do wieczności odeszli:
  Śp. Bożena Sadkowska,
  Śp. Zbigniew Piecyk,
  Śp. Ludwik Michalski,
  Śp. Teresa Bieżuńska-Grabka,
  Śp. Władysława (f) Cepak.

Komentarze są wyłączone.