XXXIII Niedziela zwykła – 14.11.2021

1. Witamy w naszej Parafii Ojca Oblata Jerzego Bzdyla, który dzisiaj głosi Słowo Boże. Po Mszach Świętych będzie można zakupić kalendarz, wspierając w ten sposób dzieła misyjne prowadzone przez Ojców Oblatów.
  2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
    Wt. – rocznicę poświęcenia Katedry Metropolitalnej Wrocławskiej.
    Śr. – Św. Elżbietę Węgierską, zakonnicę.
    Czw. – Bł. Karolinę Kózkównę, dziewicę i męczennicę.
    Sob. – Św. Rafała Kalinowskiego, kapłana.
  3. Do wtorku 16 listopada o godz. 17.15. gromadzimy się w naszej Parafii na modlitwie za zmarłych, a w piątek 19 listopada o godz. 18.00. zapraszamy na Mszę Świętą za wszystkich zmarłych polecanych podczas modlitwy wspominkowej.
    Plan modlitw na bieżący tydzień przedstawia się następująco:
    Niedziela 14.11 – ul. Kozanowska nr od 73 do 93.
    Poniedziałek 15.11 – ul. Kozanowska nr od 95 do 117.
    Wtorek 16.11 – ul. Maślicka, wypominki bez adresu i spoza Parafii.
  4. W sobotę 20 listopada o godz. 16.00. odbędzie się spotkanie dla członków Liturgicznej Służby Ołtarza i ich rodziców.
  5. W przyszłą niedzielę 21 listopada przypada Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Tego dnia podczas Mszy Świętej o godz.11.15. odbędzie się promocja nowych ministrantów. Ofiary złożone za tydzień na tacę są przeznaczone w naszej Diecezji na budowę i rozbudowę kościołów.
  6. Przypominamy, że ze względu na panującą pandemię COVID-19 Stolica Apostolska potwierdza, że możliwe jest uzyskiwanie odpustu zupełnego za zmarłych przez cały miesiąc listopad. Trzeba być w stanie łaski uświęcającej, pobożnie nawiedzić cmentarz i pomodlić się w intencji zmarłych.
  7. W związku z panującą pandemią COVID-19, prosimy o przestrzeganie w kościele zasad bezpieczeństwa jak zakrywanie ust i nosa oraz dezynfekowanie rąk.
  8. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej jak „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Prasa jest dostępna w zakrystii.
  9. W tym tygodniu do wieczności odeszli:
    Śp. Bożena Sadkowska,
    Śp. Zbigniew Piecyk,
    Śp. Ludwik Michalski,
    Śp. Teresa Bieżuńska-Grabka,
    Śp. Władysława (f) Cepak.