XXXII Niedziela zwykła – 07.11.2021

1. Dzisiaj z racji I. niedzieli miesiąca, Mszę Św. kończymy Adoracją Najśw. Sakramentu.
  2. Parafialny Zespół Caritas po dzisiejszych Mszach Św. rozprowadza „rogale świętomarcińskie” (cena 6 zł).
  3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
    Wt. – rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.
    Śr. – Św. Leona Wielkiego, papieża.
    Czw. – Św. Marcina z Tours, biskupa.
    Pt. – Św. Jozafata, biskupa i męczennika.
    Sob. – Św. Benedykta, Św. Jana, Św. Mateusza, Św. Izaaka i Św. Krystyna, pierwszych męczenników Polski.
  4. Przypominamy, że Penitencjaria Apostolska potwierdza, że ze względu na panującą pandemię COVID-19 jest możliwe uzyskiwanie odpustu zupełnego za zmarłych przez cały miesiąc listopad. Trzeba być w stanie łaski uświęcającej, pobożnie nawiedzić cmentarz i pomodlić się w intencji zmarłych.
  5. W poniedziałek 8 listopada o godz. 18.30 w kościele odbędzie się spotkanie
    formacyjne dla kandydatów do bierzmowania.
  6. We wtorek 9 listopada o godz. 18.30 w kościele odbędzie się spotkanie formacyjne dla dzieci pierwszokomunijnych.
  7. W czwartek 11 listopada pamiętajmy w modlitwach o naszej Ojczyźnie. Msze Św. w tym dniu będą odprawione jak w dni powszednie czyli o godz. 7.00, 8.30. i 18.00.
  8. Z okazji Święta Niepodległości Ośrodek Kultury „Piast” serdecznie zaprasza
    w czwartek 11 listopada na koncert zatytułowany „Kwiaty polskie” w wykonaniu chóru „Piastuny”. Koncert odbędzie się o godz. 14.30. Wstęp wolny.
  9. Plan modlitw za zmarłych polecanych w wypominkach przedstawia się następująco:
    Poniedziałek 8.11 – ul. Dworska, Papiernicza, Notecka, Tkacka.
    Worek 9.11 – ul. Murarska, Ignuta i Koszykarska.
    Środa 10.11 – ul. Mączna, Paniowicka, Gosławicka, Sielska, Szklarska, Bednarska, Warciańska.
    Czwartek 11.11 – ul. Dokerska nr od 1 do 20.
    Piątek 12.11 – ul. Dokerska nr od 21 do 35.
    Sobota 13.11 – ul. Dokerska nr od 36 do 54.
    Niedziela 14.11- ul. Kozanowska nr od 73 do 93.
  10. W przyszłą niedzielę gościmy Ojca Oblata z parafii na Popowicach, który wygłosi homilię. Po Mszach Św. będzie można zakupić kalendarz, wspierając w ten sposób dzieła misyjne prowadzone przez Ojców Oblatów.
  11. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej jak „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Prasa jest dostępna w zakrystii.