XXXIV Niedziela zwykła – 21.11.2021

 1. Bóg Zapłać za ofiary złożone w dzisiejszą niedzielę na tacę, które w naszej archidiecezji przeznaczone są na budowę i rozbudowę kościołów. Za wszelkie składane ofiary bardzo Wam dziękujemy.
 2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
  Pon. – Św. Cecylię.
  Wt. – Św. Męczenników z Wietnamu; Andrzeja kapłana i współtowarzyszy.
  Czw. – Św. Katarzyny Aleksandryjskiej.
 3. W ubiegłą niedzielę przeżywaliśmy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W związku z tym wychodząc dzisiaj z kościoła możemy swoimi ofiarami złożonymi po puszek wesprzeć materialnie chrześcijan w Libanie cierpiących z powodu trwającej tam wojny.
 4. W poniedziałek 22 listopada po Mszy Św. wieczornej zapraszamy na nabożeństwo do Św. Jana Pawła II. Przed Mszą św. możemy składać kartki z wypisanymi intencjami, które będziemy polecać Panu Bogu za wstawiennictwem Świętego Papieża.
 5. W przyszłą niedzielę 28 listopada przypada I. Niedziela Adwentu, rozpoczynająca nowy rok liturgiczny. Podczas Mszy Św. zostaną pobłogosławione wieńce adwentowe, które możemy umieścić na naszych stołach, aby przypominały nam o tak ważnym czasie oczekiwania na przyjście Pana Jezusa.
 6. Chętnych, którzy pragną poprzez modlitwę przygotować się do przeżywania okresu Adwentu zapraszamy w sobotę 27 listopada po Mszy Św. wieczornej na Adorację przed Najświętszym Sakramentem, która zakończy się ok. godz. 22.00.
 7. Od przyszłej niedzieli ministranci będą rozprowadzać sianko na stół wigilijny oraz domowe pierniki. Dochód będzie przeznaczony na wakacyjny wyjazd Liturgicznej Służby Ołtarza nad morze.
 8. Również od przyszłej niedzieli Parafialny Zespół Caritas będzie rozprowadzał świece w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Duże świece są po 16 zł, a małe po 7 zł.
 9. W związku z panującą pandemią COVID-19, prosimy o przestrzeganie w kościele zasad bezpieczeństwa jak zakrywanie ust i nosa oraz dezynfekowanie rąk.
 10. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej jak „Niedziela” i „Gość
  Niedzielny”. Prasa jest dostępna w zakrystii.
 11. W minionym tygodniu odeszły do wieczności:
  Śp. Grażyna Prusak,
  Śp. Maria Orzechowska.

Komentarze są wyłączone.