XXXIII Niedziela zwykła – 13.11.2016

 1. W dniu dzisiejszym przeżywamy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku jest on poświęcony sytuacji chrześcijan w Iraku, których otaczamy modlitwą, a ofiarą złożoną do skarbon tak w tylnej jak i w przedniej części kościoła możemy wesprzeć ich finansowo.
  Dziś także nasz Parafialny Zespół Caritas rozprowadza „Rogale Świętomarcińskie”, a dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na pomoc potrzebującym w naszej wspólnocie parafialnej. Za wszelkie wsparcie bardzo gorąco dziękujemy.
  Bóg Zapłać także za ofiary złożone dzisiaj na tacę, które są przeznaczone na bieżące inwestycje w naszej parafii.
 2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
  śr – Rocznicę Poświęcenia Katedry Wrocławskiej,
  czw – św. Elżbietę Węgierską,
  pt – bł. Karolinę Kózkównę, dziewicę i męczennicę,
  sob – bł. Salomeę, dziewicę.
 3. W tym tygodniu kończymy w naszej parafii listopadowe modlitwy za zmarłych. Bardzo dziękujemy za ofiary złożone przy tej okazji. Zapraszamy także na Mszę Św. za wszystkich zmarłych, za których modliliśmy się podczas tegorocznych wypominków w piątek 18 listopada o godz. 18.00. Plan modlitw na bieżący tydzień:
  Poniedziałek 14.11 – ul. Mączna, Paniowicka, Gosławicka, Sielska, Szklarska, Bednarska i Warciańska,
  Wtorek 15.11 – ul. Gwarecka,
  Środa 16.11 – ul. Dworska, Papiernicza, Notecka i Tkacka,
  Czwartek 17.11 – ul. Maślicka, wypominki bez adresu, spoza parafii i te, które donieśliśmy w ostatnich dniach.
 4. Od czwartku w naszej Ojczyźnie trwa nowenna przed Jubileuszowym Aktem przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. W naszej parafii nowennę odprawiamy na zakończenie adoracji Najśw. Sakramentu, która odbywać się będzie do soboty włącznie od godz. 7.30 do 8.20. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  Przypominamy również, że na sobotę, 19 listopada organizowane są wyjazdy do Krakowa – Łagiewnik. Stosowne informacje umieszczone są w gablocie parafialnej.
 5. Spotkanie Grupy I dzieci pierwszokomunijnych jutro o godz. 18.30 w kościele, a kandydaci do bierzmowania spotykają się w czwartek o godz. 18.45 w salce.
 6. Przyszła niedziela to Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Ofiary złożone w tym dniu na tacę, przeznaczone są w naszej diecezji, na budowę i rozbudowę kościołów. Za tydzień także będziemy gościć Ojca Oblata z parafii na Popowicach, który wygłosi homilię, a po Mszach św. będzie można zakupić kalendarz – wspierając w ten sposób dzieła misyjne prowadzone przez Ojców Oblatów.

Komentarze są wyłączone.