XXXIV Niedziela zwykła – 20.11.2016

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

 1. Dziękujemy Ojcu Wiesławowi ze Zgromadzenia OO. Oblatów z parafii na Popowicach, za obecność, modlitwę i wygłoszoną homilię. Wychodząc dziś z kościoła możemy u O. Wiesława zakupić kalendarz – wspierając w ten sposób dzieła misyjne prowadzone przez Ojców Oblatów. Bóg Zapłać także za ofiary złożone dzisiaj na tacę, które są przeznaczone na budowę i rozbudowę nowych kościołów w naszej archidiecezji.
 2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
  Pon – Ofiarowanie NMP,
  Wt – św. Cecylię, dziewicę i męczennicę,
  Śr – św. Klemensa, papieża,
  Czw – świętych męczenników wietnamskich, Andrzeja Dung-Lac i współbraci,
  Pt – św. Katarzynę Aleksandryjską, dziewicę i męczennicę.
 3. Spotkanie Grupy II dzieci pierwszokomunijnych jutro o godz. 18.30 w kościele, a kandydaci do bierzmowania spotykają się w czwartek o godz. 18.45 w salce.
 4. We wtorek z racji wspomnienia św. Cecylii patronki muzyki kościelnej, o godz. 18.00 będziemy się modlić w intencji naszego chóru parafialnego i pana organisty.
  Również we wtorek z racji 22 dnia kolejnego miesiąca, po wieczornej Mszy św. nowenna do św. Jana Pawła II. Przed Mszą św. można złożyć kartki z wypisanymi intencjami, które podczas nowenny będziemy polecać P. Bogu za wstawiennictwem Ojca św.
 5. Przyszła niedziela to już I Niedziela Adwentu. Na wszystkich Mszach św. zostaną pobłogosławione opłatki, a podczas Mszy św. o godz. 11.15 pobłogosławimy wieńce adwentowe, które umieścimy na naszych stołach, by przypominały nam, o tak ważnym czasie oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Najładniejszy wieniec wykonany przez dzieci zostanie nagrodzony.
 6. W przyszłą niedzielę wolontariusze z Fundacji „Rycerze i Księżniczki”, będą kwestować przy naszym kościele na operację i leczenie nowotworu złośliwego oczu – siatkówczaka dla 11 – miesięcznej Agatki Kobyłeckiej. Operacja ma się odbyć w Stanach Zjednoczonych. Już dzisiaj za ofiarność składamy serdeczne Bóg Zapłać !
 7. W ramach akcji Szlachetna Paczka powstała inicjatywa o nazwie Akademia Przyszłości. To szeroko rozumiany wolontariat na rzecz dzieci, który polega na pracy z dzieckiem raz w tygodniu przez jedną godzinę. W tym czasie rozwijane są pasje dziecka, pomaga się dziecku pokonywać różnego rodzaju trudności, itp. Wolontariat działa przy szkole nr 19 na ul. Koszykarskiej. Zachęcamy do włączenia się nowych wolontariuszy. Szczegóły na plakacie umieszczonym w gablocie parafialnej.
 8. W tym tygodniu do wieczności odeszli:
  śp. Krystyna Melkowska,
  śp. Kazimierz Gruca,
  śp. Zofia Błaszczyk.

Komentarze są wyłączone.