XXXII Niedziela zwykła – 06.11.2016

 1. Z racji I niedzieli miesiąca, Mszę św. kończymy dzisiaj Adoracją Najśw. Sakramentu.
 2. W dniu dzisiejszym Zespół Muzyki Sakralnej „LUMEN” i Kameralny Chór „MISERICORDIA” wykonają Oratorium Miłosierdzie Boże do słów św. S. Faustyny Kowalskiej. Koncert odbędzie się w parafii Miłosierdzia Bożego przy ul. Bajana na Gądowie Wielkim, o godz. 19.00.
 3. W tym tygodniu przeżywać będziemy:
  Śr – Rocznicę poświęcenia Bazyliki Laterańskiej,
  Czw – św. Leona Wielkiego, papieża i Doktora Kościoła,
  Pt – św. Marcina z Tours, biskupa i Narodowe Święto Niepodległości,
  Sob – św. Jozafata, biskupa i męczennika.
 4. Od poniedziałku do soboty, o godz.17.15 modlimy się za zmarłych polecanych na kartkach wypominkowych. Plan modlitw na bieżący tydzień:
  Poniedziałek 7.11 – ul. Kozanowska 95 -117
  Wtorek 8.11 – ul. Dokerska 1 – 22
  Środa 9.11 – ul. Dokerska 23 – 46
  Czwartek 10.11 – ul. Dokerska 48 – 54 i bez wpisanego numeru
  Piątek 11.11 – ul. Murarska, Ignuta i Koszykarska
  Sobota 12.11 – ul. Górnicza
 5. W czwartek podczas Mszy św. o godz. 18.00, w przeddzień imienin otoczymy naszą modlitwą Ks. Marcina. Serdecznie zapraszamy do tej wspólnej modlitwy.
 6. Przypominamy dzieciom I komunijnym i ich rodzicom, że uroczyste wręczenie książeczek odbędzie się w przyszła niedzielę 13 listopada podczas mszy o godz. 11.15.
 7. Ogłaszamy nabór do scholi. Próby scholi odbywają się w piątki o 17.00. Jeśli chcesz zaprzyjaźnić się z nowymi osobami, spędzić miło piątkowe popołudnie i wielbić Boga swoim śpiewem to zapraszamy.
 8. Konferencja Episkopatu Polski w związku Narodowym Świętem Niepodległości przypadającym w tym roku w piątek, udziela dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
 9. W przyszłą niedzielę nasz Parafialny Zespół Caritas, będzie rozprowadzał „Rogale Świętomarcińskie”, a dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na pomoc potrzebującym w naszej wspólnocie parafialnej.
 10. Również w przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W bieżącym roku dzień ten poświęcony będzie sytuacji chrześcijan w Iraku, których otoczymy modlitwą i będziemy mogli wesprzeć finansowo.
 11. W dniu 19 listopada organizowane są wyjazdy do Krakowa – Łagiewnik, na uroczystości Intronizacyjne Chrystusa Króla. Stosowne informacje umieszczone są w gablocie parafialnej.
 12. W tym tygodniu odeszli do wieczności:
  śp. Wanda Drozdowska,
  śp. Jadwiga Stankowska,
  śp. Edmund Schlachter.

Komentarze są wyłączone.