XXXI Niedziela Zwykła – 05.11.2023

1. Dzisiaj, z racji I. niedzieli miesiąca, Mszę Św. kończymy Adoracją Najświętszego Sakramentu.
  2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
    Czw. – Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.
    Pt. – Św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.
    Sob. – Św. Marcina z Tours, biskupa.
  3. Są wyłożone kartki wypominkowe, które po wypełnieniu możemy wrzucać wraz z ofiarami do skarbon znajdujących w tylnej oraz w przedniej części kościoła. Bardzo prosimy, aby w górnej części kartki wpisać nazwę ulicy i numer domu, dzięki czemu będzie można rozplanować modlitwy za zmarłych na poszczególne dni tygodnia.
  4. Od poniedziałku do soboty, o godz. 17.15. modlimy się za zmarłych polecanych na kartkach wypominkowych. Plan modlitw na bieżący tydzień jest następujący:

06.11. poniedziałek ul. Górnicza nr od 52 do 98, ul. Hutnicza, ul. Murarska,
    ul. Warciańska
    07.11. wtorek ul. Gwarecka
    08.11. środa ul. Papiernicza, ul. Ignuta, ul. Tkacka, ul. Mączna
    09.11. czwartek ul. Kozanowska od nr 75 do 99, ul. Notecka, ul. Maślicka
    10.11. piątek ul. Kozanowska od nr 101 do 117, ul. Bednarska,
    ul. Szklarska
    11.11. sobota ul. Koszykarska, ul. Dworska, ul. Rękodzielnicza,
    ul. Gosławicka
  5. W środę po Mszy Św. wieczornej zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego do salki katechetycznej.
  6. W sobotę 11 listopada będziemy przeżywać w naszej Ojczyźnie 105. rocznicę odzyskania niepodległości. Udekorujmy nasze domy polskimi flagami.
  7. W niedzielę 12 listopada będziemy obchodzić XV. Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebiepodjęło decyzję, aby w tym roku otoczyć wsparciem mieszkańców Bliskiego Wschodu, pogrążoną w wojnie Ziemię Świętą, zmagających się z ubóstwem mieszkańców Libanu, a także Irak, gdzie w ostatnich latach dramatycznie spadła liczba chrześcijan. Wychodząc w przyszłą niedzielę z kościoła będziemy mogli złożyć ofiary do puszek, które zostaną przekazane na wsparcie chrześcijan na Bliskim Wschodzie.
  8. Również w przyszłą niedzielę Parafialny Zespół Caritas będzie rozprowadzał rogale Świętego Marcina. Dochód zostanie przeznaczony na pomoc ubogim naszym parafianom.
  9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest dostępna w zakrystii.