XXXII Niedziela zwykła – 11.11.2018

 1. Przeżywamy dzisiaj 100 rocznicę odzyskania Niepodległości. Módlmy się za naszą Ojczyznę, aby była wierna Bogu, Krzyżowi i Ewangelii. Przy wyjściu z kościoła nasz Parafialny Zespół Caritas rozprowadza rogale św. Marcina. Ofiary zebrane przy tej okazji przeznaczone są na pomoc naszym ubogim parafianom. Dziękujemy również za ofiary złożone dzisiaj – w II niedzielę miesiąca – na tacę, które przeznaczamy na bieżące inwestycje w naszej parafii.
 2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  Pon. – św. Jozafata, biskupa i męczennika.
  Wt. – św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męcz. Polski.
  Pt. – rocznicę poświęcenia Katedry Wrocławskiej.
  Sob. – św. Elżbietę Węgierską.
 3. Do soboty włącznie o godz. 17.15 gromadzimy się w naszej parafii na modlitwie za zmarłych, a w sobotę na godz. 18.00, zapraszamy na Mszę św. podczas której będziemy polecać wszystkich zmarłych, za których modliliśmy się podczas modlitwy wypominkowej. Plan modlitw na bieżący tydzień przedstawia się następująco:
  Poniedziałek 12.11 – ul. Murarska, Ignuta i Koszykarska,
  Wtorek 13.11 – ul. Górnicza,
  Środa 14.11 – ul. Mączna, Paniowicka, Gosławicka, Sielska, Szklarska, Bednarska i Warciańska,
  Czwartek 15.11 – ul. Gwarecka,
  Piątek 16.11 – ul. Dworska, Papiernicza, Notecka i Tkacka,
  Sobota 17.11 – ul. Maślicka, wypominki bez adresu i spoza parafii.
 4. W czwartek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego w salce.
 5. Za tydzień będziemy gościć Ojca Oblata z parafii na Popowicach, który wygłosi homilię, a po Mszach św. będzie można zakupić kalendarz – wspierając w ten sposób dzieła misyjne prowadzone przez Ojców Oblatów.
 6. Wspólnota „Przymierze miłosierdzia” zaprasza młodzież do udziału w dniu skupienia w dniach 17 – 18 oraz 24 – 25 listopada br. Więcej informacji na plakacie w gablocie.
 7. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej jak „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Prasa dostępna jest w zakrystii.
 8. W tym tygodniu do wieczności odeszli:
  śp. Daniel Banaś,
  śp. Marianna Dura,
  śp. Maria Staniszewska.

Komentarze są wyłączone.