XXXII Niedziela zwykła – 11.11.2018

1. Przeżywamy dzisiaj 100 rocznicę odzyskania Niepodległości. Módlmy się za naszą Ojczyznę, aby była wierna Bogu, Krzyżowi i Ewangelii. Przy wyjściu z kościoła nasz Parafialny Zespół Caritas rozprowadza rogale św. Marcina. Ofiary zebrane przy tej okazji przeznaczone są na pomoc naszym ubogim parafianom. Dziękujemy również za ofiary złożone dzisiaj – w II niedzielę miesiąca – na tacę, które przeznaczamy na bieżące inwestycje w naszej parafii.
  2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
    Pon. – św. Jozafata, biskupa i męczennika.
    Wt. – św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męcz. Polski.
    Pt. – rocznicę poświęcenia Katedry Wrocławskiej.
    Sob. – św. Elżbietę Węgierską.
  3. Do soboty włącznie o godz. 17.15 gromadzimy się w naszej parafii na modlitwie za zmarłych, a w sobotę na godz. 18.00, zapraszamy na Mszę św. podczas której będziemy polecać wszystkich zmarłych, za których modliliśmy się podczas modlitwy wypominkowej. Plan modlitw na bieżący tydzień przedstawia się następująco:
    Poniedziałek 12.11 – ul. Murarska, Ignuta i Koszykarska,
    Wtorek 13.11 – ul. Górnicza,
    Środa 14.11 – ul. Mączna, Paniowicka, Gosławicka, Sielska, Szklarska, Bednarska i Warciańska,
    Czwartek 15.11 – ul. Gwarecka,
    Piątek 16.11 – ul. Dworska, Papiernicza, Notecka i Tkacka,
    Sobota 17.11 – ul. Maślicka, wypominki bez adresu i spoza parafii.
  4. W czwartek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego w salce.
  5. Za tydzień będziemy gościć Ojca Oblata z parafii na Popowicach, który wygłosi homilię, a po Mszach św. będzie można zakupić kalendarz – wspierając w ten sposób dzieła misyjne prowadzone przez Ojców Oblatów.
  6. Wspólnota „Przymierze miłosierdzia” zaprasza młodzież do udziału w dniu skupienia w dniach 17 – 18 oraz 24 – 25 listopada br. Więcej informacji na plakacie w gablocie.
  7. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej jak „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Prasa dostępna jest w zakrystii.
  8. W tym tygodniu do wieczności odeszli:
    śp. Daniel Banaś,
    śp. Marianna Dura,