XXXI Niedziela zwykła – 04.11.2018

1. Z racji I niedzieli miesiąca, Mszę św. kończymy dzisiaj Adoracją Najśw. Sakramentu.
  2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
    Pt – Rocznicę poświęcenia Bazyliki Laterańskiej,
    Sob. – św. Leona Wielkiego, papieża i Doktora Kościoła.
  3. Od poniedziałku do soboty, o godz.17.15 modlimy się za zmarłych polecanych na kartkach wypominkowych. Plan modlitw na bieżący tydzień przedstawia się następująco:
    Poniedziałek 5.11 – ul. Pilczycka i Rękodzielnicza.
    Wtorek 6.11 – ul. Kozanowska nr 73 – 93,
    Środa 7.11 – ul. Kozanowska nr 95 – 117,
    Czwartek 8.11 – ul. Dokerska nr 1 – 22,
    Piątek 9.11 – ul. Dokerska nr 23 – 46,
    Sobota 10.11 – ul. Dokerska 48 – 54 i bez wpisanego numeru.
  4. W poniedziałek o godz. 18.30 w kościele spotkanie dla dzieci pierwszokomunijnych.
  5. Spotkania kandydatów do bierzmowania w tym tygodniu: we wtorek o godz. 18.45 w salce – klasy VIII Szkoły Podstawowej, a w środę o godz. 18.45 w salce – klasa III Gimnazjum.
  6. Rodzina Radia Maryja serdecznie zaprasza na comiesięczne spotkanie formacyjne, które rozpocznie się w środę Mszą św. o godz. 8.30 ofiarowaną w intencji Ojca św., Ojczyzny, Kapłanów i Rodziny Radia Maryja. Po Mszy św. spotkanie w salce parafialnej.
  7. Wspólnota Krwi Chrystusa, zaprasza w czwartek na Adorację Najśw. Sakramentu od godz. 7.30 do 8.30 oraz Mszę św. o godz. 8.30. Po Mszy św. spotkanie formacyjne.
  8. Za tydzień będziemy przeżywać w naszej Ojczyźnie 100 Rocznicę Odzyskania Niepodległości. Udekorujmy na ten dzień nasze domy flagami narodowymi. W tym również dniu, podczas Mszy św. o godz. 12.30 modlić się będziemy za Ks. Marcina, z racji Jego Patronalnego Święta.
  9. Parafialny Zespół Caritas w przyszłą niedzielę będzie rozprowadzał rogale św. Marcina. Dochód zostanie przeznaczony na pomoc naszym ubogim parafianom. Za tydzień również w naszym kościele od godz. 9.30 – 10.00, odbędzie się koncert pieśni patriotycznych pt. „Kwiaty Polskie” w wykonaniu chóru „Piastuny”. Chór ubogaci także swoim śpiewem Mszę św. o godz. 10.00. Bardzo serdecznie zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu.
  10. Od poniedziałku do piątku w ośrodku kultury Piast, przy ul. Rękodzielniczej 1 można zwiedzać wystawę pt. „Niepodległa II Rzeczpospolita”. Jest to kolekcja pamiątek z pierwszych lat niepodległości naszego kraju.
  11. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej jak „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Prasa dostępna jest w zakrystii.
  12. W tym tygodniu do wieczności odeszły:
    śp. Zuzanna Kowalewska,
    śp. Jadwiga Socha,