XXXII Niedziela zwykła – 10.11.2019

1. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła nasz Parafialny Zespół Caritas rozprowadza rogale św. Marcina. Ofiary zebrane przy tej okazji przeznaczone są na pomoc ubogim naszym parafianom. Dziękujemy również za ofiary złożone dzisiaj – w II niedzielę miesiąca – na tacę, które przeznaczamy na bieżące inwestycje w naszej parafii.
  2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
    Pon. – św. Marcina z Tours, biskupa.
    Wt. – św. Jozafata, biskupa i męczennika.
    Śr. – św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męcz. Polski.
    Sob. – rocznicę poświęcenia Katedry Wrocławskiej.
  3. Jutro Msze św. tak jak w dni powszednie, a podczas Mszy św. o 8.30 chcemy otoczyć modlitwą Solenizanta ks. Marcina, z racji Jego patronalnego święta.
  4. Do soboty włącznie o godz. 17.15 gromadzimy się w naszej parafii na modlitwie za zmarłych, a w przyszłą niedzielę o godz. 10.00, zapraszamy na Mszę św. podczas której będziemy polecać wszystkich zmarłych, za których modliliśmy się podczas modlitwy wypominkowej. Plan modlitw na bieżący tydzień przedstawia się następująco:
    Niedziela 10.11. – ul. Murarska, Ignuta i Koszykarska.
    Poniedziałek 11.11. – ul. Górnicza.
    Wtorek 12.11. – ul. Mączna, Paniowicka, Gosławicka, Sielska,
    Szklarska, Bednarska, Warciańska.
    Środa 13.11. – ul. Gwarecka.
    Czwartek 14.11. – ul. Dworska, Papiernicza, Notecka, Tkacka.
    Piątek 15.11. – ul. Hutnicza i Lotnicza.
    Sobota 16.11. – ul. Maślicka, wypominki bez adresu i spoza parafii.
  5. W czwartek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego w salce.
  6. W najbliższą sobotę z naszej parafii o godz. 4.30 wyruszy pielgrzymka do Warszawy do grobu bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Osoby zapisane na wyjazd bardzo prosimy o przybycie przed kościół 15 minut przed wyjazdem.
  7. W przyszłą niedzielę będziemy gościć Ojca Oblata z parafii na Popowicach, który wygłosi homilię, a po Mszach św. będzie można zakupić kalendarz – wspierając w ten sposób dzieła misyjne prowadzone przez Ojców Oblatów.
  8. Można jeszcze u księdza Krzysztofa zgłaszać osoby chętne, aby przyjąć do siebie w gościnę młodzież, która przyjedzie do Wrocławia na Europejskie Spotkanie Młodych organizowane przez Wspólnotę Braci z Taize.
  9. Mamy jeszcze kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę do Guadalupe w Meksyku, która odbędzie się 9 – 23.02. 2020 r. Chętnych prosimy o kontakt z ks. Proboszczem.
  10. ODSK Piast przy ul. Rękodzielniczej zaprasza na zajęcia dla najmłodszych dzieci do klubu Szkraba (od 1 do 2 lat) i klubu Brzdąca (od 2 do 3 lat) we wtorki w godzinach o 10.00 i o 11.00. Bliższe informacje na plakacie.
  11. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej jak „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Prasa dostępna jest w zakrystii.
  12. W minionym tygodniu do wieczności zostali odwołani:
    śp. Wiesław Skrzypczyński,
    śp. Marta Frydecka – Skowrońska,