XXXI Niedziela zwykła – 01.11.2020

 1. Dziś Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w naszym kościele odprawiamy według stałego porządku niedzielnego. Z racji sytuacji epidemiologicznej nie będzie Mszy św.
  i procesji na cmentarzu parafialnym przy ulicy Gosławickiej, a z racji I niedzieli miesiąca Mszę św. zakończymy Adoracją Najśw. Sakramentu.
 2. Przypominamy, że od południa 1 listopada do północy 2 listopada, ten kto jest w stanie łaski uświęcającej, nawiedzi kościół, przyjmie Komunię św. pomodli się słowami: „Ojcze nasz”, „Wierzę w Boga” i odmówi modlitwę w intencji Ojca św. zyskuje odpust zupełny, który może ofiarować za siebie lub za jednego zmarłego. Informujemy również, że zgodnie z dekretem Stolicy Apostolskiej codziennie przez cały listopad możemy zyskać odpust zupełny za zmarłych związany z nawiedzeniem cmentarza. Warunki uzyskania tego odpustu to: stan łaski uświęcającej, nawiedzenie cmentarza i modlitwa w intencji zmarłych.
 3. Jutro przypada Dzień Zaduszny. Msze św. w naszym kościele będą o godz. 7.00, 8.30 i 18.00. O godz. 17.15 zapraszamy na wspólną modlitwę różańcową za zmarłych, a o godz.18.00 będzie odprawiona Msza św. zbiorowa za zmarłych, których imiona możemy jeszcze dziś zgłaszać w zakrystii.
 4. Są już wyłożone kartki wypominkowe, które po wypełnieniu możemy wrzucać wraz z ofiarami do skarbon umieszczonych tak w tylnej jak i przedniej części kościoła. Bardzo prosimy, by w górnej części kartki wpisać nazwę ulicy i numer domu. Od wtorku rozpoczniemy nabożeństwa za zmarłych, które odprawiać będziemy codziennie o godz. 17.15. Plan modlitw na bieżący tydzień przedstawia się następująco:
  Wtorek 3.11 – ul. Hutnicza, Lotnicza i Rękodzielnicza.
  Środa 4.11 – ul. Pilczycka.
  Czwartek 5.11 – ul. Górnicza nr od 1 do 50
  Piątek 6.11 – ul. Górnicza nr od 52 do 98.
  Sobota 7.11 – ul. Gwarecka.
  Niedziela 8.11 – ul. Dworska, Papiernicza, Notecka i Tkacka.
 5. Rodzina Radia Maryja serdecznie zaprasza w środę na Mszę św. o godz. 8.30 ofiarowaną w intencji Ojca św., Ojczyzny, Kapłanów i Rodziny Radia Maryja.
 6. Wspólnota Krwi Chrystusa, zaprasza w I – czwartek miesiąca na Adorację Najśw. Sakramentu od godz. 7.30 do 8.30 oraz Mszę św. o godz. 8.30. Natomiast na godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. ministrantów, lektorów i ceremoniarzy wraz z rodzicami.
 7. W tym tygodniu przypada I – czwartek, I – piątek i I – sobota miesiąca. W te dni Adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 7.30 do 8.30. W piątek okazja do spowiedzi od godz. 8.00 do 8.30 i od godz. 17.00 do 18.00.
 8. W sobotę po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Adorację Najśw. Sakramentu, która będzie trwała do godz. 20.00.
 9. Z racji sytuacji epidemicznej kapłani nadal nie będą odwiedzać chorych w domach z posługą sakramentalną, jeśli natomiast zachodzi taka potrzeba w wyniku zagrożenia czyjegoś życia to prosimy zawsze o kontakt.
 10. Od przyszłej niedzieli Parafialny Zespół Caritas, będzie rozprowadzał świece w ramach akcji „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” oraz będzie można zaopatrzyć się już w opłatki wigilijne. Duże świece kosztują 15 zł, a małe 6 zł.
 11. Przypominamy, że w kościele nadal obowiązuje nas zakrywanie ust i nosa oraz zachowanie właściwego dystansu. Przypominamy także, że w naszej świątyni osoby, które przyjmują Komunię św. na rękę podchodzą w pierwszej kolejności z lewej strony kościoła przed chrzcielnicą, a pozostali wierni w sposób tradycyjny przy balaskach.
 12. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej jak „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Prasa dostępna jest w zakrystii.
 13. W tym tygodniu do wieczności odeszli:
  śp. Mariusz Traczyk,
  śp. Zofia Pietrzyk,
  śp. Bogdan Szteniowicz,
  śp. Zofia Kowalińska,
  śp. Edward Garbacz,
  śp. Urszula Kołuda.

Komentarze są wyłączone.