XXXI Niedziela zwykła – 31.10.2021

 1. Zapraszamy dzisiaj na ostatnie już w tym roku Nabożeństwo Różańcowe, które odprawimy o godz. 17.15.
 2. Jutro 1 listopada w Uroczystość Wszystkich Świętych. Pamiętajmy, że tego dnia obowiązuje nas udział we Mszy Św.
  Msze Św. w naszym kościele będą odprawione według stałego porządku niedzielnego. Na cmentarzu parafialnym przy ul. Gosławickiej jutro 1 listopada nie będzie Mszy Św., natomiast o godz. 14.00 zostanie odprawione nabożeństwo modlitewne za zmarłych.
 3. Przypominamy, że od południa 1 listopada do północy 2 listopada ten, kto jest w stanie łaski uświęcającej, nawiedzi kościół, przyjmie Komunię Św., odmówi modlitwy: „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga” oraz pomodli się w intencji Ojca Św., może zyskać odpust zupełny za zmarłych.
  W związku z Dekretem Penitencjarii Apostolskiej z dnia 22 października 2020 r. informujemy, że ze względu na panującą pandemię COVID-19 odpust zupełny za zmarłych związany z nawiedzeniem cmentarza jest możliwy przez cały miesiąc listopad. Trzeba być w stanie łaski uświęcającej, pobożnie nawiedzić cmentarz i pomodlić się w intencji zmarłych.
 4. We wtorek 2 listopada, we wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych, Msze Św. będą odprawione o godz. 7.00., 8.30. i 18.00.
 5. Są już wyłożone kartki wypominkowe, które po wypełnieniu możemy wrzucać wraz z ofiarami do skarbon umieszczonych w tylnej oraz w przedniej części kościoła. Prosimy w górnej części kartki wpisać nazwę ulicy i numer domu, aby można było rozplanować modlitwy za zmarłych na poszczególne dni tygodnia według ulic i numerów domów. Przypominamy również, że 2 listopada o godz.18.00. będzie odprawiona Msza Św. zbiorowa za zmarłych, których imiona możemy zgłaszać
  w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 6. Od środy rozpoczniemy nabożeństwa za zmarłych, które odprawiać będziemy codziennie o godz. 17.15. Plan modlitw na bieżący tydzień przedstawia się następująco:
  Środa 3.11 – ul. Hutnicza, Lotnicza i Rękodzielnicza.
  Czwartek 4.11 – ul. Pilczycka.
  Piątek 5.11 – ul. Górnicza nr od 1 do 50
  Sobota 6.11 – ul. Górnicza nr od 52 do 98.
  Niedziela 7.11 – ul. Gwarecka.
 7. Rodzina Radia Maryja serdecznie zaprasza w środę na Mszę św. o godz. 8.30. ofiarowaną w intencji Ojca św., Ojczyzny, kapłanów i Rodziny Radia Maryja.
 8. Wspólnota Krwi Chrystusa, zaprasza w I – czwartek miesiąca na Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 7.30 do 8.30 oraz na Mszę św. o godz. 8.30. Natomiast na godz. 18.00 zapraszamy na Mszę Św. ministrantów, lektorów i ceremoniarzy wraz z rodzicami.
 9. W piątek okazja do spowiedzi od godz. 8.00 do 8.30 i od godz. 17.00 do 18.00.
 10. W przyszłą niedzielę Parafialny Zespół Caritas po Mszach Św. będzie rozprowadzał „rogale świętomarcińskie”.
 11. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Prasa dostępna jest w zakrystii.
 12. W tym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Wiesław Richter, śp. Barbara Jaworowska.

Komentarze są wyłączone.