XXXI Niedziela zwykła – 30.10.2022

 1. Zapraszamy na ostatnie już w tym roku Nabożeństwa Różańcowe, które będziemy odprawiać: dzisiaj o godz. 17.15., a jutro o 8.00 i 17.15.
 2. We wtorek 1 listopada przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Pamiętajmy, że tego dnia obowiązuje nas udział we Mszy Św. Celebrację Uroczystości Wszystkich Świętych, rozpoczniemy w poniedziałek 31 października Mszą św. o godz. 18.00. W Uroczystość Wszystkich Świętych Msze św. w naszym kościele będą odprawiane według porządku niedzielnego. Na cmentarzu parafialnym przy Gosławickiej 1 listopada nie będzie Mszy św. Natomiast w tym dniu o godz. 14.00 na cmentarzu zostanie odprawione nabożeństwo modlitewne za zmarłych.
 3. Przypominamy, że od południa 1 listopada do północy 2 listopada ten, kto jest w stanie łaski uświęcającej, nawiedzi kościół, przyjmie Komunię św., odmówi modlitwy: „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga” oraz pomodli się w intencji Ojca św., może zyskać jeden raz odpust zupełny dla zmarłych. Ponadto wierni, którzy w dniach od 1 do 8 listopada pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się w intencji zmarłych, zyskują odpust zupełny dla dusz w czyśćcu cierpiących.
 4. We wtorek 2 listopada, we wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych, Msze św. będą odprawione o godz. 7.00., 8.30. i 18.00.
 5. Prosimy, aby wypełnione kartki wypominkowe wrzucać wraz z ofiarami do skarbon umieszczonych w tylnej oraz w przedniej części kościoła. W górnej części kartki należy wpisać nazwę ulicy i numer domu, aby można było rozplanować modlitwy za zmarłych na poszczególne dni tygodnia według ulic i numerów domów. Przypominamy również, że 2 listopada o godz.18.00. będzie odprawiona Msza św. zbiorowa za zmarłych, których imiona możemy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 6. Od czwartku rozpoczniemy nabożeństwa za zmarłych, które odprawiać będziemy codziennie o godz. 17.15. Plan modlitw na bieżący tydzień przedstawia się następująco:
  Czwartek 3 listopada – ul. Pilczycka.
  Piątek 4 listopada – ul. Górnicza nr od 1 do 50.
  Sobota 5 listopada – ul. Górnicza nr od 52 do 98.
 7. Rodzina Radia Maryja zaprasza w środę na Mszę św. o godz. 8.30. ofiarowaną w intencji Ojca św., Ojczyzny, kapłanów i Rodziny Radia Maryja.
 8. Wspólnota Krwi Chrystusa zaprasza w I–szy czwartek miesiąca na Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 7.30 do 8.30 oraz na Mszę św. o godz. 8.30. Natomiast na godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. ministrantów, lektorów i ceremoniarzy wraz z rodzicami.
 9. W piątek okazja do spowiedzi od godz. 8.00 do 8.30 i od godz. 17.00 do 18.00.
 10. W najbliższą sobotę w godzinach przedpołudniowych kapłani odwiedzą z posługą sakramentalną chorych w domach.
 11. Dzisiaj po każdej Mszy św. ministranci rozprowadzają stroiki na groby. Uzyskany dochód pragną przeznaczyć na wspólny wakacyjny wyjazd. Natomiast chętnych, którzy chcieliby dołączyć do grona ministrantów prosimy, aby zgłaszali się do Ks. Adama – opiekuna Liturgicznej Służby Ołtarza.
 12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest dostępna w zakrystii.
 13. W tym tygodniu odeszli do wieczności:
  Śp. Urszula Koszewska,
  Śp. Edward Balicki,
  Śp. Wanda Moździerz.

Komentarze są wyłączone.