XXX Niedziela Zwykła – 29.10.2023

 1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
  Śr. – Uroczystość Wszystkich Świętych.
  Czw. – Wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych.
  Sob. – Św. Karola Boromeusza, biskupa.
 2. Zapraszamy na ostatnie już w tym roku Nabożeństwa Różańcowe, które będziemy odprawiać do wtorku włącznie: dzisiaj o godz. 17.15, a jutro i pojutrze o godz. 8.00 i 17.15.
 3. W środę 1 listopada przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Pamiętajmy, że tego dnia obowiązuje nas udział we Mszy Św. Celebrację Uroczystości Wszystkich Świętych, rozpoczniemy we wtorek 31 października Mszą św. o godz. 18.00.
  W Uroczystość Wszystkich Świętych Msze Św. w naszym kościele będą odprawiane według porządku niedzielnego. Na cmentarzu parafialnym przy ul. Gosławickiej, 1 listopada o godz. 14.00 odbędzie się procesja z modlitwą za zmarłych. Nie będzie w tym dniu na cmentarzu Mszy św.
 4. Przypominamy, że od południa 1 listopada do północy 2 listopada ten, kto jest w stanie łaski uświęcającej, nawiedzi kościół, przyjmie Komunię św., odmówi modlitwy: „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga” oraz pomodli się w intencji Ojca św., może zyskać jeden raz odpust zupełny dla zmarłych. Ponadto wierni, którzy w dniach od 1 do 8 listopada pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się w intencji zmarłych, zyskują odpust zupełny dla dusz w czyśćcu cierpiących.
 5. Ze względu na uroczystość Wszystkich Świętych, w środę 1 listopada kancelaria parafialna będzie nieczynna. Tego dnia nie będzie również spotkania Kręgu Biblijnego.
 6. W czwartek 2 listopada, we wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych, Msze Św. będą odprawione o godz. 7.00., 8.30. i 18.00. O godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza Św. zbiorowa za zmarłych, których imiona możemy jeszcze zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 7. Są wyłożone kartki wypominkowe, które po wypełnieniu możemy wrzucać wraz z ofiarami do skarbon znajdujących w tylnej oraz w przedniej części kościoła. Bardzo prosimy, aby w górnej części kartki wpisać nazwę ulicy i numer domu, dzięki czemu będzie można rozplanować modlitwy za zmarłych na poszczególne dni tygodnia.
 8. Od piątku rozpoczniemy nabożeństwa za zmarłych, które odprawiać będziemy codziennie oprócz niedziel o godz. 17.15. Plan modlitw na bieżący tydzień przedstawia się następująco:
  Piątek 3 listopada – ul. Pilczycka.
  Sobota 4 listopada – ul. Górnicza od nr 1 do 50.
 9. W tym tygodniu przypada I. czwartek i I. piątek i I. sobota miesiąca. W te dni Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 7.30 do 8.30.
 10. W I. czwartek miesiąca Wspólnota Krwi Chrystusa zaprasza na Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 7.30 do 8.30, a następnie na Mszę Św. Po Mszy Św. spotkanie w salce. Natomiast na Mszę Św. o godz. 18.00. zapraszamy członków Liturgicznej Służby Ołtarza wraz z ich rodzicami.
 11. W I. piątek miesiąca okazja do Spowiedzi Św. od godz. 7.30 do 8.30 i od godz. 17.00 do 18.00.
 12. W I. sobotę miesiąca w godzinach przedpołudniowych kapłani odwiedzą z posługą sakramentalną chorych w domach.
 13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest dostępna w zakrystii
 14. W ostatnim czasie odeszli do wieczności:
  Śp. Daniel Borowiec,
  Śp. Józef Sośnik.

Komentarze są wyłączone.