XXX Niedziela zwykła – 28.10.2018

 1. Przeżywamy dzisiaj X Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Tematem wiodącym tegorocznego Dnia Solidarności jest aktualna sytuacja chrześcijan w Pakistanie. Wychodząc z kościoła mamy okazję – ofiarami złożonymi do puszek – wesprzeć prześladowanych chrześcijan w Pakistanie.
 2. Zapraszamy na kończące się już w tym roku Nabożeństwa Różańcowe, które odprawiamy do środy włącznie – dziś o godz. 17.15, a w tygodniu o godz. 8.00 i 17.15.
 3. W środę, będziemy mieli możliwość uczestniczyć w modlitewnym spotkaniu
  „V Noc Świętych”. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00 w Parafii NMP Królowej Pokoju na Popowicach, a zakończenie w Parafii św. Jadwigi na Kozanowie. Prosimy o zabranie świec, by rozświetlić procesję, a dzieci zachęcamy, by przebrały się za ulubionego świętego. Szczegóły spotkania, dostępne są na plakacie w gablotce.
 4. W czwartek przeżywać będziemy Uroczystość Wszystkich Świętych. Przypominamy, że w tym dniu obowiązuje nas udział we Mszy św.
  Celebrację Uroczystości Wszystkich Świętych, rozpoczniemy Mszą św. już w środę o godz. 18.00. W Uroczystość Wszystkich Świętych, Msze św. w kościele będą odprawiane według porządku niedzielnego.Nie będzie jednak w tym dniu Mszy św. o godz. 12.30.
  Na naszym cmentarzu parafialnym, Msza św. 1 listopada, odprawiona zostanie o godz. 14.00, a po Mszy św. procesja z modlitwą za zmarłych.
  W piątek, 2 listopada we Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, Msze św. tak jak w dni powszednie. O godz. 18.00 będzie sprawowana Msza św. zbiorowa za zmarłych. Dlatego też, można po Mszy św. w zakrystii zgłaszać swoich zmarłych których w tym dniu pragniemy otoczyć modlitwą.
  Zachęcamy, by w tych dniach ofiarować odpusty za zmarłych. Przypominamy, że od południa 1 listopada do północy 2 listopada, kto nawiedzi kościół, przyjmie Komunię św. pomodli się słowami: „Ojcze nasz”, „Wierzę w Boga” i odmówi modlitwę w intencji Ojca św. zyskuje odpust zupełny, natomiast ten kto od 2 do 8 listopada pobożnie nawiedzi cmentarz i pomodli się w intencji zmarłych, zyskuje odpust zupełny dla dusz w czyśćcu cierpiących. W pozostałe dni w roku odpust ten jest cząstkowy.
 5. Kartki wypominkowe, po wypełnieniu możemy wrzucać wraz z ofiarami
  do skarbon umieszczonych tak w tylnej jak i w przedniej części naszego kościoła. Bardzo prosimy, by wpisać także nazwę ulicy i numer domu, by można było modlitwy za zmarłych rozplanować według ulic, na poszczególne dni tygodnia.
 6. Od soboty o godz. 17.15, rozpoczniemy modlitwy za zmarłych polecanych na kartkach wypominkowych. Plan na ten tydzień przedstawia się następująco:
  Sobota – 3.11. – ul. Hutnicza i Lotnicza.
 7. W tym tygodniu przypada I – piątek i I – sobota miesiąca. W te dni Adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 7.30 do 8.30. W piątek okazja do spowiedzi od godz. 8.00 do 8.30 i od 17.00 do 18.00.
 8. W sobotę w godzinach dopołudniowych, kapłani odwiedzą chorych w domach z comiesięczną posługą sakramentalną.
 9. ODSK Piast serdecznie zaprasza na wykład historyczny związany z 100. Rocznicą Odzyskania przez Polskę Niepodległości, który odbędzie się w poniedziałek 29 października o godz. 17.00, w siedzibie ośrodka przy ul. Rękodzielniczej 1. Wstęp wolny.
 10. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej jak „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Prasa dostępna jest w zakrystii.
 11. W tym tygodniu do wieczności odeszli:
  śp. Eryka Gąsior,
  śp. Jacek Kucharski.

Komentarze są wyłączone.