XXX Niedziela zwykła – 25.10.2020

 1. Zapraszamy na kończące się już w tym roku Nabożeństwa Różańcowe, które odprawiamy do soboty włącznie – dziś o godz. 17.15, a w tygodniu o godz. 8.00 i 17.15.
 2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
  Śr. – św. Apostołów: Szymona i Judę Tadeusza.
 3. Są już wyłożone kartki wypominkowe, które po wypełnieniu możemy wrzucać wraz z ofiarami do skarbon umieszczonych tak w tylnej jak i przedniej części kościoła. Bardzo prosimy, by w górnej części kartki wpisać nazwę ulicy i numer domu, tak by można było modlitwy za zmarłych rozplanować na poszczególne dni tygodnia według ulic i numerów. Jednocześnie informujemy, że 2 listopada o godz.18.00 będzie odprawiona Msza św. zbiorowa za zmarłych, których imiona możemy już zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 4. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w naszym kościele odprawiać będziemy według stałego porządku niedzielnego. Z racji sytuacji epidemiologicznej nie będzie Mszy św. i procesji na cmentarzu parafialnym.
 5. Przypominamy, że od południa 1 listopada do północy 2 listopada, ten kto jest w stanie łaski uświęcającej, nawiedzi kościół, przyjmie Komunię św. pomodli się słowami: „Ojcze nasz”, „Wierzę w Boga” i odmówi modlitwę w intencji Ojca św. zyskuje odpust zupełny, który może ofiarować za siebie lub za jednego zmarłego. W związku z Dekretem Penitencjarii Apostolskiej z dnia 22 października 2020 roku (opublikowanego 23.10.2020 r.), informujemy również, że odpust zupełny za zmarłych związany z nawiedzeniem cmentarza jest możliwy przez cały miesiąc listopad. Trzeba być w stanie łaski uświęcającej, pobożnie nawiedzić cmentarz i pomodlić się w intencji zmarłych.
 6. Informujemy, że z racji sytuacji epidemiologicznej, w kościele obowiązuje zakrywanie ust i nosa oraz zachowanie właściwego dystansu. Przypominamy także, że w naszej świątyni osoby, które przyjmują Komunię św. na rękę podchodzą w pierwszej kolejności z lewej strony kościoła przed chrzcielnicą, a pozostali wierni w sposób tradycyjny przy balaskach.
 7. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej jak „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Prasa dostępna jest w zakrystii.
 8. W tym tygodniu do wieczności odeszli:
  śp. Aniela Raszewska,
  śp. Joanna Pilch,
  śp. Józef Portala,
  śp. Ks. Roman Drozd.

Komentarze są wyłączone.