XXX Niedziela zwykła – 27.10.2019

 1. Zapraszamy na kończące się już w tym roku Nabożeństwa Różańcowe, które odprawiamy do czwartku włącznie – dziś o godz. 17.15, a w tygodniu o godz. 8.00 i 17.15.
 2. W czwartek, będziemy mieli możliwość uczestniczyć w modlitewnym spotkaniu „VI Noc Świętych”. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00 w parafii św. Jadwigi na Kozanowie, a zakończenie w parafii NMP Królowej Pokoju na Popowicach. Prosimy o zabranie świec, by rozświetlić procesję, a dzieci zachęcamy, by przebrały się za ulubionego świętego. Szczegóły spotkania, dostępne są na plakacie w gablotce.
 3. W piątek przeżywać będziemy Uroczystość Wszystkich Świętych. Przypominamy, że w tym dniu obowiązuje nas udział we Mszy św., ale nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych – jest to uroczystość.
  Celebrację Uroczystości Wszystkich Świętych, rozpoczniemy Mszą św. już w czwartek o godz. 18.00. W Uroczystość Wszystkich Świętych, Msze św. w kościele będą odprawiane według porządku niedzielnego z wyjątkiem Mszy św. o godz. 12.30, której to Mszy św. nie będzie.
  Na naszym cmentarzu parafialnym, Msza św. 1 listopada, odprawiona zostanie o godz. 14.00, a po Mszy św. procesja z modlitwą za zmarłych.
  W sobotę, 2 listopada we Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, Msze św. tak jak w dni powszednie. O godz. 17.30 odprawimy Nieszpory za zmarłych a o 18.00 Mszę św. zbiorową za zmarłych, których imiona możemy zapisać po Mszy św. w zakrystii.
 4. Przypominamy, że od południa 1 listopada do północy 2 listopada, ten kto jest w stanie łaski uświęcającej, nawiedzi kościół, przyjmie Komunię św. pomodli się słowami: „Ojcze nasz”, „Wierzę w Boga” i odmówi modlitwę w intencji Ojca św. zyskuje odpust zupełny, który może ofiarować za siebie lub za jednego zmarłego. Natomiast od 2 do 8 listopada, kto jest w stanie łaski uświęcającej, pobożnie nawiedzi cmentarz i pomodli się w intencji zmarłych, może uzyskać odpust zupełny dla dusz w czyśćcu cierpiących.
 5. Kartki wypominkowe, po wypełnieniu możemy wrzucać wraz z ofiarami do skarbon umieszczonych tak w tylnej jak i w przedniej części naszego kościoła. Bardzo prosimy, by wpisać także nazwę ulicy i numer domu, by można było modlitwy za zmarłych rozplanować według ulic, na poszczególne dni tygodnia. Plan modlitw za naszych zmarłych podamy w przyszłą niedzielę.
 6. W tym tygodniu przypada I – piątek i I – sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. w dni powszednie pół godziny przed Mszą św. W sobotę zapraszamy na Adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 7.30 do 8.30. W tym dniu kapłani odwiedzą chorych w domach z comiesięczną posługą sakramentalną.
 7. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej jak „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Prasa dostępna jest w zakrystii.
 8. W tym tygodniu do wieczności odeszły: śp. Maria Czerwińska, śp. Jadwiga Jabłońska.

 

Komentarze są wyłączone.